خداحافظی با رضا حداد

خداحافظی با رضا حداد

پیلانو: در صورتیکه پیکر رضا حداد را به خانه ابدی اش بدرقه کردیم، با فلورا سام و مسعود اطیابی به گفت و گو نشستیم و خبر رسید که «نگهبان شب» رضا میرکریمی اکران می شود اما سریال عیاری از تلویزیون پخش نمی گردد، همین طور شمار توریستهای خارجی ورودی به ایران اعلام گردید.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه، پیکر رضا حداد ـ کارگردان تئاتر که دو روز قبل براثر ایست قلبی از دنیا رفت، درمیان ناباوری خیلی از همکاران و خانواده اش به سمت خانه ابدی بدرقه شد.

«نگهبان شب» رضا میرکریمی اکران می شود
در ادامه، هفتمین جلسه شورای صنفی نمایش در روز یکشنبه در خانه سینما تشکیل شد و فیلم های حامد رضی، علی بهراد، مجید توکلی و رضا میرکریمی برای اکران در سینماها قرارداد بستند.

خزاعی: سکوت نمی کنیم
همین طور محمد خزاعی ـ رئیس سازمان سینمایی در گردهمایی مدیران روابط عمومی مراکز و موسسات فرهنگی سینمایی اظهار داشت: خیلی از جریان سازی های اخیردر واقع، بی ارتباط با سازمان سینمایی بوده و ناخواسته ما را درگیر مشکلات و چالش هایش کرد. اما، قاطعانه می گویم: نسبت به جریاناتی که اهانت و تحقیر باورهای ملی و اعتقادی جامعه باشد، سکوت نمی نماییم.

یادمان نرود که عالَم محضر خداست؛ نه سایت ها و دوربین ها
با مسعود اطیابی که سال قبل فیلمساز پرفروش سینما بود و این روزها مشغول کارهای فنی یک فیلم سینمایی و برنامه ریزی برای ساخت یک سریال در شبکه نمایش خانگی است، به گفت و گو نشستیم و او از برخی رفتارهای نادرست در جامعه که سبب وهن فریضه امر به معروف می شود، انتقاد نمود و اظهار داشت: گاهی اتفاق هایی رخ می دهد که بنظر می رسد انگار عالم، محضر خدا نیست، بلکه محضر سایت ها و دوربین هاست.

سریال عیاری از تلویزیون پخش نمی شود
نشست خبری مهدی نقویان ـ رییس مرکز سیمافیلم ـ بمنظور معرفی سریال های جدید صداوسیما بامداد امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) با حضور نمایندگان رسانه ها در ساختمان این مرکز اجرا شد. در این جلسه، رییس مرکز سیمافیلم با نام بردن از ۹ سریال جدیدی که مقرر است در سال ۱۴۰۲ از تلویزیون پخش شوند، در همین ارتباط از آماده سازی سریال کمال تبریزی برای رسیدن به آنتن آگاهی داد و اصرار کرد که سریال عیاری از تلویزیون پخش نخواهد شد.

گله از حذفیاتی درباره ی سرود «ای ایران»
گفت وگویی هم با فلورا سام، بازیگر و کارگردان تلویزیون که مدتی است داوری مسابقه «همآهنگ» را بر عهده دارد داشتیم که انگیزه اصلی خودرا برای حضور در این برنامه بیان کرد و در عین حال از ممیزی صحبت هایش در حوزه ایجاد سرود «ای ایران» که در قسمتی از برنامه اتفاق افتاد، ابراز گله مندی کرد.

اولین واکنش ها به وسترن جنایی «قاتلان ماه کامل»
وسترن ۲۰۶ دقیقه ای «مارتین اسکورسیزی» در بین استقبال اهالی سینما و مخاطبان در هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن رونمایی گردید. فیلم طولانی و در عین حال جذاب «قاتلان ماه کامل» از اکنون یکی از شانس های اصلی جوایز اسکار پیش رو شمرده می شود.

اسکار سینمای ایتالیا به «هشت کوه» رسید
مراسم اعلام برندگان شصت و هشتمین دوره جوایز «دیوید دی دوناتلو» موسوم به اسکار سینمای ایتالیا با اعطای جایزه اصلی به فیلم «هشت کوه» اجرا شد. فیلم «هشت بهشت» ساخته مشترک «فلیکسون گرینینگن» و «شارلوت واندرمیرش» جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه غیراصلی، تصویربرداری و صدا را از جوایز سالانه آکادمی فیلم ایتالیا کسب نمود.
همین طور روز یکشنبه خبردار شدیم که «مارتین امیس» نویسنده شناخته شده و موثر بریتانیایی و «هلموت برگر» هنرپیشه ای که که به خاطر بازی در فیلم های کارگردان ایتالیایی «لوکینو ویسکونتی» شناخته می شد، در سن ۷۸ سالگی در زادگاهش در اتریش درگذشتند.

دیدار وزیر فرهنگ ونزوئلا با رئیس کتابخانه ملّی
در ادامه، ارنستو ویلگاس پولژاک، وزیر فرهنگ ونزوئلا به همراه سفیر این کشور و همکاران خود با حضور در ساختمان کتابخانه ملّی، با علیرضا مختارپور دیدار و گفت و گو کرد.

پرونده «نمایشگاه کتاب» بسته شد
گزارشی هم از آخرین روز نمایشگاه کتاب داشتیم که شنبه، سی ام اردیبهشت ماه بود که از ۲۰ اردیبهشت در مصلی تهران انجام شد و در دو بخش حضوری و مجازی میزبان بازدیدکنندگان بود.

قیمت بلیت ها فعلا ثابت است
در شرایطی که قیمت بلیت کنسرت ها تنها طی چند ماه به طرز شایان توجهی بالا رفت، حالا بعد از آخرین افزایش، فعلا شاهد توقف افزایش قیمت ها در سقف ۷۰۰ هزار تومان هستیم. در ادامه به رسم هفتگی ایسنا در راستای معرفی کنسرتهای پیشرو، نگاهی داشتیم به اجراهایی که می توان در آنها حضور داشت.

عکس های «آن پنج نفر» از انقلاب، دفاع مقدس و جنگ بوسنی
همین طور خبر رسید که نمایشگاه عکس «آن پنج نفر» شامل ۱۰۰ عکس از پنج عکاس جوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ بوسنی روز دوشنبه ساعت 17 در عرصه هنری افتتاح خواهد شد. «آن پنج نفر» روایت پنج عکاس جوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ بوسنی است و توسط شهید محسن چوبدار، شهید ابراهیم اصغرزاده، مرحوم قربان خلیلی، مرحومه مریم کاظم زاده و بهرام محمدی فرد عکاسی شده اند.

چند خارجی به ایران آمدند؟
در ادامه، سازمان جهانی گردشگری، شمار توریستهای خارجی ورودی به ایران در سال ۲۰۲۲ و سه ماهه نخست سال جدید میلادی را اعلام نمود. ایران در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ نیز به ترتیب میزبان ۰.۹۹ و ۱.۵۵ میلیون توریست بوده است.

صدور نیم بهای گواهی نامه بین المللی ویژه دختران
همین طور کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از “صدور نیم بهای گواهی نامه بین المللی رانندگی ویژه دختران ۱۸ تا ۲۵ سال، در دهه کرامت” آگاهی داد. هزینه گواهی نامه بین المللی رانندگی طبق آخرین تعرفه اعلام شده از طرف این کانون، از ۱۰۹ هزار تا ۳۳۵ هزار تومان است و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان تنها نماینده رسمی و مجاز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) در امر صدور گواهی نامه بین المللی رانندگی است.
دست آخر اینکه باستان شناسان اسکلت کامل فردی را که ۷۰۰۰ سال پیش زندگی می کرد در لهستان کشف کردند. بگفته کارشناسان، این اسکلت در قسمتی از خاک دفن شده است که فاقد ترکیب های شیمیایی اسیدی است و بنا بر این اسکلت بعد از گذشت هزاران سال بسیار سالم باقی مانده است.
پیشنهادهایی برای خواندن:
اسعدیان: تاریخ معاصر ما پر از وقایع جذاب برای فیلم سازی است اما…
مجسمه سازها چه می خواهند؟
۱۰ کلکسیونر برتر معرفی شدند
خانم مجری از آگهی تجاری تلویزیون سر درآورد!