موسیقی فجر ۳۷ در آینه مهر؛ سالار عقیلی هم از مبتلاشدن به کرونا گفت

موسیقی فجر ۳۷ در آینه مهر؛ سالار عقیلی هم از مبتلاشدن به کرونا گفت

گروه موسیقی راز و نیاز به سرپرستی سالار عقیلی در پنجمین روز از برگزاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای قطعه های پرطرفدار و چند اثر منتشرنشده در تالار وحدت پرداخت.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، ارکستر موسیقی «راز و نیاز» به سرپرستی و خوانندگی سالار عقیلی در پنجمین روز از برگزاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر کنسرتی را در تالار وحدت تهران برگزار کرد. این در حالیست که اجرای قطعات جدیدی که قبل از این منتشر نشده بود، از بخش های ویژه و متفاوت تازه ترین اجرای سالار عقیلی در تالار وحدت بود.
عقیلی در ابتدای این برنامه ضمن ابراز خرسندی از دیدار تازه اش با مخاطبان که بعد از مدت ها دوری از کنسرت ها صورت گرفته بود، به اجرای چند قطعه پرطرفدار سالهای اخیر خود که در قالب آلبوم، تک آهنگ و تیتراژ پیش روی مخاطبان قرار گرفته بود، پرداخت.

«دلبر جان»، «شرح روزگار»، «بی قرار»، «کجایی»، «برف پیری»، «لیلای من»، «کلنل»، «ایران»، «سرو زیر آب»، «چه بگویم»، «تنها می مانم»، «مادر»، «از تنهایی گریه مکن»، «خوشه چین»، «حانیه»، «تبریز در مه»، «ایران جوان» همچون قطعاتی بودند که در این کنسرت برای حاضران در سالن اجرا شد.
عقیلی پیش از شروع هر قطعه به معرفی شاعر و آهنگساز اثر پرداخته و توضیحاتی را درباره این کارها ارائه می داد.
امیر حوتیان نوازنده پیانو، مونیکا لران – سانوا عندلیبی – امیر فیروز بخت – احسان شامی نوازندگان ویولن، امیرحسن طائی نوازنده ویولن آلتو، داود منادی نوازنده ویولنسل، سحاب تربتی نوازنده تمبک، روزبه زرعی نوازنده کاخن، محمد یدالهی نوازنده کیبورد، صابر سوری، امید جبار پور درامز، حمید عرفان طلب نوازنده گیتار باس، محمدرضا محمدی نوازنده قانون، نیما گلپایگانی نوازنده سازهای کوبه ای گروه اجرائی ارکستر «راز و نیاز» را تشکیل می دادند.

وی بعد از اجرای قطعه «برف پیری» به آهنگسازی جواد لشگری به بیان خاطره ای از این آهنگساز بزرگ اشاره نمود اظهار داشت: خاطرات خیلی از استاد جواد لشگری به یاد دارم. خاطرم است هر از گاهی که کاری می ساخت با من تماس می گرفت و می گفت «سالار یک کار جدید ساخته ام به منزل ما بیا و کار را گوش کن و اگر دوست داشتی آنرا بخوان». باید بگویم این بزرگان گنجینه های موسیقی ایران هستند که متأسفانه یک به یک از بین ما رفته اند.
این خواننده پیش از اجرای قطعه «تنها می مانم» اشاره داشت: این قطعه تیتراژ سریال «برادر جان» است که با هنرمندی استاد علی نصیریان پیش روی مخاطبان قرار گرفت و برای من دربرگیرنده خاطرات تلخ و شیرینی است که امیدوار هستم برای شما نیز خاطره ساز بوده باشد.

تک آهنگ «بی قرار» به آهنگسازی حمیدرضا گلشن و شعری از سعید میرزایی و همین طور قطعه «مادر» همچون کارهایی بود که این خواننده برای اولین بار در کنسرت تازه اش اجرا کرد و اشاره داشت: «بی قرار» چند ساعت پیش از اجرای این کنسرت در فضای مجازی منتشر گردید و سال ها قبل با آهنگساز این اثر که از خواننده های موسیقی ایران است، در هنرستان موسیقی همکلاس بوده ام.
سالار عقیلی پیش از اجرای قطعه «مادر» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد و شعری از محمدرضا یار که از قطعات آلبوم «شهر خاموشی» است بیان داشت: این اثر حدود دو سال قبل تولید شده و بعد از انتشار آن با بازخوردهای بسیار خوبی از طرف مخاطبان روبرو شدیم اما به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کنسرت ها فرصتی به وجود نیامد و نتوانستیم این کار را برای مادران عزیز ایران زمین روی صحنه اجرا نماییم، مادرانی که قلبشان برای آینده فرزندان این سرزمین می تپد. این کار را به مادران زحمتکش ایران زمین تقدیم می کنم و از همین جا بر دستان مادرم که نقش به سزایی در زندگی من داشته است بوسه می زنم.

این خواننده موسیقی ایرانی در توضیح قطعه «شرح روزگار» با شعر محمد صالح علا و آهنگسازی حمیدرضا گلشن هم توضیح داد: این اثر تیتراژ سریال «کن – پامنار» به کارگردانی اشکان درویشی است که به بچه های کار افغانستان اشاره دارد و بگفته این خواننده به زودی منتشر خواهد شد.
سالار عقیلی در بخش معرفی میهمانان این کنسرت از مبتلا شدن خود به کرونا گفت و اضافه کرد: متأسفانه مدتی پیش به بیماری کرونا مبتلا شدم اما این خبر رسانه ای نشد به این جهت که عادت به رسانه ای کردن خبرهای بد ندارم و می دانم مخاطبان ما از شنیدن چنین اخباری ناراحت می شوند. اما طی این مدت زمان دکتر صمدایی بسیار دلسوزانه و عاشقانه به من کمک کردند چونکه ۸۰ درصد ریه ام درگیر این بیماری شده بود و بطور قطع اگر زحمات این دکتر عزیز نبود شاید من هم در میان شما نبودم و بسیار زحمت کشیدند تا من امشب در کنار شما باشم و برای شما بخوانم.

وی در بخش دیگری از کنسرت خود بود که به اجرای زنده هفته گذشته خود با گروه «راز و نیاز» در اکسپو دبی اشاره و از حمایت کنندگان این برنامه قدردانی کرد. این در حالیست که قسمتی از این برنامه به دونوازی ساز قانون و تنبک به نوازندگی محمدرضا محمدی و سحاب تربتی همین طور دو نوازی ساز تنبک و کاخن با هنرمندی سحاب تربتی و نیما گلپایگانی اختصاص پیدا کرده بود.
قطعه پایانی این کنسرت «ایران جوان» یا سرود «وطن» به آهنگسازی پیمان سلطانی و با شعری از بیژن ترقی بود اما با تشویق حاضران در سالن قطعه «وطن» نیز به اجرا درآمد.