محمد احصایی از یک قرن هنرهای تجسمی ایران می گوید

محمد احصایی از یک قرن هنرهای تجسمی ایران می گوید

پیلانو: کارگاه «یک قرن هنرهای تجسمی ایران» با حضور محمد احصایی در موسسه هنر فردا برگزار می گردد.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی- هنری هنر فردا، کارگاه «یک قرن هنرهای تجسمی ایران» با حضور محمد احصایی، روز یکشنبه ۱۴ آذرماه در موسسه هنر فردا برگزار می گردد.
کارگاه یک قرن هنرهای تجسمی ایران، بر آنست که تلاش ها و کنکاش ها در هنر نوگرا و معاصر ایران را در بستر تحولات اجتماعی و نهادی آن و با تکیه بر مقاطع مهم و تعیین کننده آن مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. از مهم ترین فرازهای تاریخی این تحولات میتوان به این موارد اشاره کرد: ترویج شیوه آکادمیک نقاشی اروپایی در «مکتب کمال الملک»، جریان احیای نگارگری سنتی در «مکتب نگارگری تهران»، شکل گیری موج هنر نوگرا در دهه های ۲۰ و۳۰ ش، رشد «نوسنت گرایی» با جریان «سقاخانه» و سپس شکل گیری «نقاشی- خط»، تحولات هنری ناشی از وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و ظهور هنر انقلاب، تجدید حیات هنر نوگرای ایران از اوایل دهه ۱۳۷۰ و در نهایت تمرکز بر مفاهیم معاصریت در هنر ایران از اوایل دهه ۱۳۸۰ با تکیه بر رویکردها و گرایش های نوینی چون نئواکسپرسیونیسم، پاپ و نئو پاپ، هنر انتزاعی، هنر مفهومی و رسانه های جدیدی مانند چیدمان، پرفورمنس آرت (هنر اجرا) و ویدئو آرت.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا انجام ثبت نام می توانند با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۱۰۹۲ تماس حاصل فرمایند و یا به نشانی اینترنتی http: //arttomorrow.org رجوع کنند.

منبع: