اسماعیلی اعلام كرد؛ معرفی بزودی معاون هنری ارشاد

اسماعیلی اعلام كرد؛ معرفی بزودی معاون هنری ارشاد

به گزارش پیلانو وزیر فرهنگ اظهار داشت: بزودی معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی معرفی می گردند. ولی به صورت کلی سیاست های کلی موسیقی کشور در حال انجام می باشد.
به گزارش پیلانو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هفتصد و شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه قاطبه جامعه سینما در بازسازی فضای فرهنگ عمومی و سینمایی کشور همراه می باشد، اظهار داشت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقدیم هر کار اساسی در حوزه سینما که در تراز انقلاب اسلامی باشد، جز با همراهی سینماگران اتفاق نمی افتد.
محمدمهدی اسماعیلی بامداد امروز در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن اشاره به ابلاغ مقام معظم رهبری در انتصاب اعضای جدید شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیوست این ابلاغ بر اصلاحات انقلابی تاکید داشتند. بعد از این ابلاغ به دستور رئیس جمهور محترم کمیته ای شکل گرفته است.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: توجه به موضوعات فرهنگی بخصوص فرهنگ عمومی و بازسازی و برداشتن گام های جدید و ارتقای فرهنگ عمومی باید از راه شورای فرهنگ عمومی کشور صورت بگیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در مورد نقش و جایگاه شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی کشور از مهم ترین شوراهای اقماری شورایعالی انقلاب فرهنگی است و بنا داریم اولویت های حکم مقام معظم رهبری به اعضای جدید را در دستور کار قرار دهیم. در دوره جدید از فعالیت شورای فرهنگ عمومی کشور مباحث جدی و مصوباتی که پیش از این اجرایی نمی شد، دنبال می شود.
وی اظهار داشت: موضوعات فرهنگی بعد از کرونا همچون مهم ترین موضوعات ما است. جامعه بخصوص جامعه فرهنگی و هنری کشور به علت انتشار کرونا صدمه های جدی دیده و ما در شورای فرهنگ عمومی کشور رسیدگی به این موضوعات را در دستور کار داریم. کرونا علاوه بر عوارض جسمی عوارض دیگری هم به دنبال داشته و در شورای فرهنگی عمومی کشور درحال آماده سازی بسته کاملی برای بعد از کرونا هستیم تا بتوانیم صدمه های جدی در موضوعات مختلف همچون رفتارهای جمعی و اجتماعی را پیگیری نماییم.
اسماعیلی در عین حال خاطرنشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی کشور احیای بخش های صدمه دیده ناشی از کرونا را مورد توجه قرار می دهیم. جامعه ما هویت ملی و دینی قوی دارد که با اجتماعاتی مانند مساجد، جشن ها، شادی ها، سوگواری ها و … شکل می گیرد و از این طریق در غم ها و شادی های یکدیگر شریک می شوند. ازاین رو این اجتماعات منجر به انسجام اجتماعی در کشور می شود که متأسفانه انتشار کرونا سبب ایجاد مشکلاتی در اینباره شده است. به همین خاطر شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور دستگاه ها و سازمان های مختلف کشور همچون سازمان صدا و سیما، وزارت خانه های بهداشت و درمان، علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش و سازمان ها و نهادهای دیگر تلاش می کند تا بخشی از این مشکلات را مدیریت کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از گفت و گوی خود ضمن اشاره به فروش این روزهای سینما اظهار داشت: هفته های گذشته با تهیه کنندگان بعضی از فیلمها جلساتی داشتیم. خوشحالیم رونق به سینما برگشته و امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و بهره گیری از سامانه هوشمند که نشان داده است افراد هر دو مرحله واکسن خویش را تزریق کرده اند، ظرفیت عمومی سینما، تئاتر، موسیقی و … در کشور را شاهد باشیم.
اسماعیلی درباره انتصاب مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنایت به نزدیک بودن برگزاری جشنواره موسیقی فجر اضافه کرد: بزودی معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی معرفی می گردند. ولی به صورت کلی سیاست های کلی موسیقی کشور در حال انجام می باشد. ما در هفته های گذشته با پیشکسوتان حوزه موسیقی هم جلساتی داشتیم. معتقدیم حوزه موسیقی همچون حوزه های پرمصرف فرهنگی کشور است و مدیریت فرهنگی نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. ازاین رو در دولت سیزدهم تمامی فعالیت ها در این حوزه به سمت موسیقی اصیل، بومی و نواحی و با در نظر گرفتن ذائقه جوانان است.* بازبینی در نگاههای شورای فرهنگ عمومی کشور در اولویت است
محمدمهدی اسماعیلی در هفتصد و شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن اشاره به پیوست احکام اعضای جدید شورایعالی انقلاب فرهنگی از جانب مقام معظم رهبری اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور یکی از مهم ترین شوراهای اقماری شورایعالی انقلاب فرهنگی است و وظیفه مهمی در حوزه فرهنگی عمومی بر عهده دارد و مناسب می باشد با دستور جدید رهبر معظم انقلاب اسلامی در فعالیتهای خود بازبینی داشته باشد.
وی در عین حال تصریح کرد: با عنایت به وظایف این شورا و در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری، بازبینی در نگاههای شورای فرهنگ عمومی همچون اولویت های کاری این وزارت خانه به شمار می آید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی دارای دو مأموریت در حوزه دانش و علم و پیشرفت فعالیتهای علمی و حوزه مسائل فرهنگی است. بر مبنای دستاوردهایی که کشورمان در حوزه های علمی به دست آورده پیشرفت علمی بخصوص در سالهای اخیر تا حدی محقق شده است.
وی اضافه کرد: بار اصلی فرهنگ عمومی کشور بر عهده شورای فرهنگ عمومی کشور است؛ به این معنا که شورایعالی انقلاب فرهنگی بر مبنای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی کشور می تواند به تصمیم گیری و سیاست گذاری دقیق برسد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: کار متراکم، قوی، علمی و دقیقی از جانب دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور لازم است. باید از فرصت طلایی که انتخاب مردم و فضای مدیریتی کشور برای ما فراهم آورده بهره ببریم و بتوانیم برای دستورات مقام معظم رهبری در این حوزه پاسخ های معتبری داشته باشیم.
وی اظهار داشت: حتما اقدامات فوری و آنی قابل پیگیری و انجام است و ما در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید به یک برنامه روشن با زمان بندی دقیق برای پیگیری دستورات مقام معظم رهبری برسیم.
در ابتدای این جلسه سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: هفتصد و شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با پیش دستورهای ملاحظاتی در مورد ورزش و فرهنگ عمومی، تحولات وقایع چهل و یکمین مجمع عمومی یونسکو و ملاحظات و لزوم های فرهنگی روز دانشجو برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: دستور جلسه این هفته شورا ابعاد فرهنگی، رسانه ای و اطلاع رسانی بحران کرونا در آستانه موج ششم و پساکرونا و اجرا و امکان سنجی مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی کشور در مورد کرونا است.
در این جلسه همینطور محمد خدادی مشاور وزیر و دبیر کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی کرونا به عرضه گزارشی با عنوان جریان رسانه و کرونا پرداخت.
همچنین در این نشست اعضای حاضر به بیان نظرات و پیشنهادهای خود درباره مباحث جلسه پرداختند.

منبع: