با عكسی از مشق شب ؛ مهدی آشنا مدال طلای جشنواره چینی را از آن خود کرد

با عكسی از مشق شب ؛ مهدی آشنا مدال طلای جشنواره چینی را از آن خود کرد

پیلانو: هنرمند عکاس ایرانی با عکسی از نمایش مشق شب مدال طلای ششمین جشنواره بین المللی عکس ژوهای چین را کسب نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، مهدی آشنا هنرمند عکاس در ششمین جشنواره بین المللی عکس ژوهای چین که در ۲ بخش آزاد رنگی و سیاه و سفید برگزار شد، توانست مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند.
اثر برگزیده مهدی آشنا در این جشنواره، متعلق به عکسی از نمایش «مشق شب» به کارگردانی امیر نجفی است که سال ۱۳۹۸ روی صحنه رفته است.

مهدی آشنا هنرمند عکاس باسابقه عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران، انجمن عکاسان تئاتر، انجمن آسیفا و فدراسیون جهانی عکاسی فیاپ و از عکاسان شناخته شده در حوزه عکاسی تئاتر است. وی دبیری رویدادهای مختلف هنری را برعهده داشته است که شاید مهم ترین آنها، داور بخش عکس و مدیر اجرایی سی و ششمین، سی و هفتمین و چهلمین جشنواره تئاتر فجر، دبیری پنج دوره بخش پوستر و عکس جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، دبیر بخش عکس و پوستر سومین جشنواره تئاتر شهر و دبیر بخش نگاه هنرمند سومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است. این هنرمند عکاس همچنین، داوری جشنواره منتقدین تئاتر ایران، داوری دو دوره بخش عکس جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی و داوری جشنواره عکس هوسم را هم عهده دار بوده است. در کارنامه وی، جوایز بین المللی و ملی هم به چشم می خورد که بعضی از آنها عبارتند از: نفر اول بخش عکس هجدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک ۱۳۹۹، برگزیده دوازدهمین دوره جشنواره taichung ۲۰۲۳ Taiwan، برگزیده جشنواره someone ۲۰۲۳ Tajikistan، برگزیده جشنواره جشنواره آنتاریو کانادا ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره othello circuit ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره COMPINA ۲۰۲۳ romani و برگزیده جشنواره CIEP ۲۰۲۳ ROMANI.

منبع: