تقدیر از ۵ هنرمند ایثارگر و شاهد در نمایشگاه تجسمی ایثار

تقدیر از ۵ هنرمند ایثارگر و شاهد در نمایشگاه تجسمی ایثار

پیلانو: دومین نمایشگاه منطقه ای هنرهای تجسمی ایثار با قدردانی از 5 هنرمند ایثارگر و شاهد به همراه تجلیل از خانواده شهدای هنرهای تجسمی انجام خواهد شد.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی دومین نمایشگاه ایثار، عباسعلی رضایی دبیر دومین نمایشگاه منطقه ای هنرهای تجسمی ایثار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هنرمند از تجلیل و تقدیر از هنرمندان شاهد و ایثارگر و خانواده های شهدای هنرمند حوزه تجسمی در نمایشگاه هنرهای تجسمی ایثار اظهار داشت: هنرمندان بسیاری در عرصه ها و رشته های مختلف هنری در هشت سال دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان در خطوط مقدم حضور داشتند که حاصل این مجاهدت ها آثار هنری شدند که باگذشت بیش از ۳ دهه همچنان جزو بهترین کارهای هنری محسوب می شود. از میلیونها فریم عکس و تئاترهای ماندگار گرفته تا آثار خوشنویسی و سرود و جمع خوانی ها همگی ماحصل تلاش ها و مجاهدت های هنرمندانی است که با تمام وجود و خالصانه زیر توپ و تانگ دشمن به خلق اثر هنری پرداختند که سهم جامعه هنری تقدیم بیش از ۲ هزار هنرمند شهید است که از این بین حدود ۹۰۰ شهید مختص هنرهای تجسمی هستند. از همین رو در شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه ایثار تصمیم گرفتیم امسال و در گام دوم این رویداد نگاه ویژه ای به تبلیغ و تبیین شهدای هنرمند به نسل نوجوان و جوان علاقمند در عرصه هنرهای تجسمی داشته باشیم؛ پس امسال دو برنامه ویژه پیرامون این مساله خواهیم داشت یکی تجلیل از خانواده های شهدای هنرهای تجسمی و قدردانی از ۵ هنرمند ایثارگر و شاهد را ان شاءالله برگزار خواهیم کرد.
رضایی همین طور درباب ضرورت تبیین و شناساندن شهدای هنرمند به نوجوانان و جوانان کشور نیز عنوان کرد: تقدیم بیش از ۲ هزار شهید هنرمند در هشت سال دفاع مقدس نشان از درست ترین درک از شرایط توسط جامعه هنری و هنرمندان در سالهای دفاع است، اقدام خودجوشی که بسیار بعید است در سرتاسر دنیا جنگی وجود داشته باشد که این تعداد هنرمند جان شان را فدای سرزمین و آرمان شان کرده باشند. از همین رو تبیین و شناساندن چنین ظرفیتهای متعالی و اسطوره ی نیاز امروز جامعه هنری ماست به ویژه که نوجوانان و جوانان هنرمند امروزی تشنه دریافت و شناخت هنرمندان بزرگ هستند؛ بدین سبب ما به عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری موظفیم به اندازه بضاعت خودمان این هنرمندان را شناسایی و معرفی نماییم تا سیره رفتاری و هنری شان سرلوحه نسل امروزی قرار بگیرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران پیرامون استقبال از دومین نمایشگاه منطقه ای هنرهای تجسمی ایثار نیز اظهار داشت: با وجود انتظارات و بعد از انتشار فراخوان، آثار گوناگون و بسیاری توسط هنرمندان ارسال شد که ناچار شدیم با عنایت به تنظیم جدول زمان بندی کلیه بخش ها را تا ۱۵ آبان تمدید نماییم تا ان شاءالله نیمه دوم آذر بخش داوری و برگزاری نمایشگاه انجام خواهد شد.
دومین نمایشگاه منطقه ای هنرهای تجسمی ایثار به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران به دبیری عباسعلی رضایی در نیمه اول آذر انجام خواهد شد.