انتشار کتابی در رابطه با ساز ویولا در بازار جهانی

انتشار کتابی در رابطه با ساز ویولا در بازار جهانی

به گزارش پیلانو، امیرحسین طائی (نوازنده ویولا و خواننده موسیقی ایرانی) کتابی با عنوان “Famous Viola Concertos” به معنای «کنسرتوهای مشهور ویولا» را به بازار عرضه نموده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، این کتاب در زمینه ساز ویولا از یک هنرمند ایرانی در بازار موسیقی جهانی انتشار یافته و طائی در آن به جمع آوری و عرضه چندین کنسرتو برجسته برای ساز ویولا پرداخته است که همچون این کنسرتوها میتوان به “Concerto in E Minor، Oskar Reiding” و “Viola Concerto No.2، Friendrich Seitz” و دیگر آثار مطرح اشاره نمود که برای ساز ویولا از سطح مقدماتی تا متوسط بازنویسی و انتقال داده شده است.
طائی ضمن اشاره به لزوم انتشار این کتاب اظهار داشت: پس از سال ها تدریس در زمینه ساز ویولا، بشدت نبود کتابی برای ساز ویولا احساس می شد؛ به علت این که رپرتوارهایی که برای ساز ویولا در سطح بین المللی وجود دارد از سطوح متوسط به بالا و به صورت مجموعه و البته بدون طبقه بندی بوده و برای سطوح ابتدایی و متوسط حدودا کنسرتویی وجود ندارد تا علاقه مندان به صورت قدم به قدم سطح خودشان را ارتقاء دهند.
او افزود: بنابراین تصمیم گرفتم این مجموعه را برای هنرجویانی که در زمینه ساز ویولا فعالیت می نمایند، تهیه و تدوین کنم تا به شکلی خدمتی در این حوزه کرده باشم. این کتاب با کنسرتوهای ساده برای ویولن آغاز و برای ویولا توسط بنده بازنویسی، انتقال و بازبینی شده است. همینطور جلد دوم این اثر به صورت تخصصی برای نوازندگان متوسط تا پیشرفته ای که خویش را برای آزمون های ورودی به دانشگاه ها و ارکسترهای بین المللی آماده می کنند، تنظیم شده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، جلد اول کتاب “Famous Viola Concertos” از سطح مقدماتی تا متوسط طبقه بندی شده و در سایت های بین المللی موجود و بزودی در ایران هم منتشر می شود.

منبع: