موسیقی فجر ۳۷ در آینه مهر؛ آخر سی و هفتمین موسیقی فجر

موسیقی فجر ۳۷ در آینه مهر؛ آخر سی و هفتمین موسیقی فجر

پیلانو: آیین پایانی سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه روز جمعه بیست و نهم بهمن ماه با حضور وزیر ارشاد و برخی از هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه روز جمعه بیست و نهم بهمن ماه با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد و رئیس جشنواره با معرفی برگزیدگان این رویداد ملی در بخش های «جایزه باربد»، «جایزه ترانه»، «جایزه موسیقی و رسانه» و نکوداشت سه هنرمند برگزیده موسیقی کشورمان در تالار وحدت تهران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم نماهنگی به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با صدای محمد معتمدی به نمایش درآمد و پس از پخش این نماهنگ، کلیپی از روند آماده سازی سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
اجرای سه قطعه موسیقایی ملی – میهنی توسط گروه سرود به سرپرستی مهرداد سعیدا بخش بعدی مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر بود.
بعد از اجرای بخش سرود نماهنگی از سخنان محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسن ریاحی دبیر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر پخش گردید.
قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی فجر، تلاش دولت برای پشتیبانی از گروههای شرکت کننده در جشنواره توسط وزارت ارشاد، تاکید بر گسترده تر شدن جشنواره موسیقی فجر با تاکید بر جایزه باربد، تقویت وجه بین المللی جایزه باربد، افزایش بخش های مختلف جشنواره موسیقی فجر در حوزه جایزه باربد، تاکید بر گسترش و اشاعه موسیقی ایرانی در چارچوب رویداد موسیقی فجر، اهم سرفصل صحبت های این افراد در کلیپ پخش شده را تشکیل می داد.
پخش ویدئویی از تلاش دست اندرکاران ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز بهداشت غرب تهران در روزهای جشنواره برای انجام امور واکسیناسیون و تست های در ارتباط با کرونا بخش بعدی برنامه اختتامیه را تشکیل می داد.
تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت موسیقی ایران
بزرگداشت سه هنرمند برگزیده موسیقی کشورمان بخش دیگری از مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر بود؛ در این بخش پس از پخش کلیپی در حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن ریاحی دبیر جشنواره، اسلامی معاون توسعه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید انتظامی آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان از مرتضی اعیان نوازنده پیشکسوت موسیقی ایران، آذرنوش صدرسالک نوازنده پیشکسوت هارپ و فرج علیپور نوازنده پیشکسوت موسیقی نواحی لرستان قدردانی به عمل آمد.
در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی نسبت به برخی بی انصافی ها درباره برگزاری جشنواره های «فجر» اخطار داد و آنرا بی انصافی دانست.
معرفی برگزیدگان موسیقی و رسانه؛ خبرنگار مهر در دو بخش برگزیده شد
معرفی برندگان بخش جایزه موسیقی و رسانه در بخش های مختلف قسمت بعدی مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر را تشکیل می داد که در این بخش ضمن قرائت بیانیه هیأت داوران جوایز به ترتیب زیر به برگزیدگان اهدا شد.
سرکار خانم سارا حیدرنژاد از روزنامه شرق برای گفتگو با عنوان (دردا که جز به مرگ نسنجند قدر مرد) در بخش مطبوعات برگزیده شناخته شد.
جناب آقای علیرضا سعیدی از خبرگزاری مهر برای گفتگو با عنوان (نوستالژی گروه سرود احیا می شود؟) در بخش خبرگزاری ها برگزیده شناخته شد.
سرکار خانم نیره خادمی از روزنامه پیام ما برای گزارش با عنوان (دغدغه های سبز خجوی نی نواز) در بخش گزارش برگزیده شناخته شد.
جناب آقای علیرضا سعیدی از خبرگزاری مهر برای گزارش با عنوان (خاموشی چراغ کنسرت ها دو ساله می شود؟) در بخش خبرگزاری ها برگزیده شناخته شد.
جناب آقای پیمان طالبی از روزنامه جام جم برای یادداشت با عنوان (بگذار تا مقابل روی تو بگذریم) برگزیده شناخته شد.
جناب آقای کامیار صلواتی از سایت نویز برای یادداشت با عنوان (مسلک معاصریت) برگزیده شناخته شد.
سرکار خانم سحر طاعتی از سایت عصر ایران برای پادکست با عنوان (نوای ماندگار) در بخش گزارش برگزیده شناخته شد.
پس از برگزاری بخش اهدای جوایز بخش موسیقی و رسانه مجتبی عسگری خواننده موسیقی ایرانی و امیر شریفی نوازنده سه تار به اجرای قطعاتی سازی و آوازی پرداختند.
برگزیدگان بخش ترانه
در بخش بعدی مراسم برگزیدگان جایزه بهترین ترانه عرضه شدند.
امیرعلی سلیمانی، حامد عسگری، نفیسه سادات موسوی و محمد مهدی سیار برگزیدگان این بخش بودند.
در بخش پایانی مراسم برگزیدگان جایزه باربد معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع: