خانه هنرمندان میزبان نمایشگاه عکس همسایه شد

خانه هنرمندان میزبان نمایشگاه عکس همسایه شد

پیلانو: گالری نامی خانه هنرمندان ایران میزبان نمایشگاه عکس همسایه شد.

به گزارش پیلانو به نقل از مشاور رسانه ای نمایشگاه، «همسایه» کاری از هنرمند عکاس علی محرابی است که روز جمعه ۲۶ آذر با حضور هنرمندان و میهمانان ویژه در گالری نامی خانه هنرمندان ایران راه اندازی شد.
در مراسم افتتاح این نمایشگاه، هنرمندان و مدیران هنری همچون ابراهیم حقیقی، بهزاد حاتم، انوشیروان ممیز، مجید رجبی معمار، محمدجواد حق شناس، ابوالفضل رزم آرا، دنیا عبدالهی حاج محمود و برخی از هنرمندان انجمن گرافیک و انجمن عکاسان در روز نخست اشاره نمود.
علی محرابی در متن استیتمنت نمایشگاه آورده است: «بیشتر جمعیت مهاجر ساکن ایران را افرادی با تابعیت افغانستان و بعضاً پاکستان می سازند. قرن ها است ایران پذیرای مهاجران کشورهای هم مرز است، به سبب همین حسن همجواری نام «همسایه» برای این نمایشگاه انتخاب گردید.
به عنوان عکاس تلاش نموده ام تا شرایط زندگی و روزمرگی آنها را برای مخاطب بازتاب دهم. در کنار کاستی ها و ناملایمات، روزنه امیدی دیده می شود و امید؛ آخرین چیزی است که از بین می رود و این کمک می نماید تا از تاریک ترین دوران عبور نماییم. آدم ها همیشه در تلاشند تا از وضعیتی سخت به موقعیت بهتر برسند. مخصوصاً برای فرزندانشان؛ و شاید ترک وطن آخرین راه باشد.
آنچه در این نمایشگاه به تصویر کشیده شده، اهتمام بر این داشته تا گوشه هایی از زندگی اتباع داخل ایران را به نمایش بگذارد و این تجربه زیست هرچند کوتاه من میان آنهاست.»
محرابی که دانش آموخته رشته گرافیک در مقطع کاردانی و رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی است، از سال ۱۳۸۷ عکاسی را شروع نمود و به عضویت انجمن عکاسان ایران و انجمن عکاسان مطبوعات ایران در آمد. وی همین طور در کارنامه هنری خود ترجمه چندین نمایشنامه و کارگردانی دو فیلم کوتاه را دارد که در چندین جشنواره بین المللی به نمایش در آمده و کاندید دریافت جایزه شده است. همچون کارهای بین المللی این هنرمند عکاس می توان به شرکت در نمایشگاه های مختلف عکاسی در ترکیه، ارمنستان، گرجستان، آلمان، فرانسه و همکاری با خبرگزاری رویترز در پروژه عکاسی مستند از ناشنوایان اشاره نمود.
نمایشگاه عکس «همسایه» تا روز جمعه هفتم دی از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری نامی خانه هنرمندان ایران، میزبان علاقه مندان است.

منبع: