توسط مركز موسیقی حوزه هنری؛ آلبوم جز عشق ندارم هنری رونمایی می شود

توسط مركز موسیقی حوزه هنری؛ آلبوم جز عشق ندارم هنری رونمایی می شود

به گزارش پیلانو آیین رونمایی آلبوم جُز عِشق نَدارم هُنری از تازه ترین محصولات مرکز موسیقی حوزه هنری روز پنجشنبه بیست و پنجم آذر در فرهنگسرای سرو تهران رونمایی می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، جدید ترین اثر گروه موسیقی نغمه گردان با عنوان «جُز عِشق نَدارم هُنری» ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۲۵ آذر در فرهنگسرای سرو رونمایی می شود.
گروه موسیقی «نغمه گردان» که در سال۱۳۹۷ با هدف کنش مؤثر در تولید و اجرای آثار هنری با محوریت موسیقی اصیل و فخیم ایرانی در حوزه موسیقی دستگاهی تشکیل شد، آلبوم «جُز عِشق نَدارم هُنری» را با موسیقی احسان عبایی و صدای سید محسن حسینی روز پنجشنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۸ با حضور برخی از هنرمندان در فرهنگسرای سرو رونمایی می کنند.
آلبوم «جُز عِشق نَدارم هُنری»، بخشی از قطعات ساخته شده توسط گروه موسیقی «نغمه گردان» است. ضبط این قطعات از سال ۱۳۹۸ با تلاش، همراهی و مساعدت همه جانبه و بی دریغ افرادی چون علی مرادخانی، محمود یگانه پور، خانواده تورج نگهبان، سید علیرضا میرعلینقی پژوهشگر موسیقی، میلاد عرفان پور، دل آرا ابراهیمی نوازنده کمانچه، سید محسن حسینی طراح کاور، پویان عبدلی و محمد باقر زینالی صدابردار شکل گرفته و ساخته شده است.
این آلبوم دربرگیرنده بخش هایی چون قطعه «جرس»، تصنیف «هنر عشق» با شعری از محیط قمی، تصنیف «مجنون رسوا» با شعری از وحیدرضا بوربور، قطعه «نوروز عرب» برگرفته از ردیف موسیقی دستگاهی، قطعه «نگارینا …» با شعری از بابا طاهر، قطعه «ماوراء النهر» برگرفته از ردیف موسیقی دستگاهی، تصنیف «دلی یا دلبری» با شعری از عراقی، تصنیف «ساقی مستان» با کلام علیرضا پاک نیا و تصنیف «به یاد تو» با کلام تورج نگهبان است.
تصنیف «به یاد تو» تلاشی در جهت نوآوری از دریچه بازیابی یک سروده قدیمی و بازآفرینی موسیقایی آن است. سروده ای که با همکاری زنده یادان تورج نگهبان، حسین یاحقی و منوچهر همایون پور با عنوان «غارتگر جان» در حافظه موسیقایی مردم ثبت شده و به حیات خودش ادامه داده است.