مدال طلای انجمن عکاسی آمریکا به هنرمند عکاس ایرانی رسید

مدال طلای انجمن عکاسی آمریکا به هنرمند عکاس ایرانی رسید

به گزارش پیلانو جوایز جشنواره بین المللی ژوهای ۲۰۲۱ در کشور چین به عکاسان ایرانی و همینطور جایزه بهترین کلوپ حاضر در جشنواره به کلوپ عکس فوکوس از ایران رسید.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره بین المللی «ژوهای» که در کشور چین برگزار شد، عکس «دختری که در نماز پرواز می کند» از احمد خطیری، مدال طلای انجمن عکاسی آمریکا (PSA) را دریافت کرد.
همچنین عکس «پسر آکاردئونی» از المیرا فروزانی، مدال برنز فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (FIAP) و عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی، روبان افتخار انجمن عکاسی آمریکا را به دست آورد.
در جشنواره بین المللی «ژوهای» که زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل محمد استکی، رامین امانی، عباس حاجی حسین کلانتر، آرلن کشیشیان، مرجان تقی پور فهندری، مریم خالقی زاده، مهدی پارساییان، مهدی زابل عباسی، احمد خطیری، احمد سامعی، المیرا فروزانی و فرزین ناظم زاده در بخش های مختلف جشنواره پذیرفته شدند.
احمد خطیری، عضو رسمی انجمن عکاسان ایران، عضو فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) و عضو رسمی انجمن هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ ارشاد، بیشتر از ۳۰ جایزه ملی و بین المللی را در کارنامه دارد. او پیش از این مدال طلای فیاپ فوتوژورنالیسم جشنواره نورماندی فرانسه ۲۰۲۱، مدال طلای بنگلادش ۲۰۲۱، مدال طلای بین قاره ای ۲۰۲۱، مدال طلای فیاپ فوتوژرنالیسم صربستان ۲۰۱۷، مدال طلای رومانی، مدال طلای قبرس، مدال نقره نیوجرسی آمریکا، مدال برنز وارنا بلغارستان، مدال و کاپ ۲۰۱۴ چین، تجلیل ویژه هیأت داوران جشنواره عکاسی در ایتالیا ۲۰۲۰ و … در جشنواره های مختلف بین المللی را کسب کرده است. او همینطور پذیرش بیشتر از ۲۵۰ اثر در جشنواره های مختلف بین المللی، برگزاری ده ها نمایشگاه مختلف انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور، دبیری و داوری بیشتر از ۲۰ جشنواره ملی و بین المللی را هم در کارنامه خود دارد.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) که بعنوان تنها مؤسسه بین المللی در زمینه عکاسی از سوی یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تابحال واسطه ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون بعنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سرتاسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیشتر از ۹۰ مؤسسه ملی در پنج قاره می رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی آن در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.