اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب

اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب

پیلانو: آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب 19 آبان ماه با معرفی برگزیدگان در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران انجام می شود.
به گزارش پیلانو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ بامداد با حضور مسئولان نهاد و تعدادی از کارتونیست های مطرح در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برگزار می گردد.
در پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب، بیش از ۶۶۰ هنرمند از ۶۵ کشور دنیا شرکت کردند و حدود ۱۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. از این تعداد حدود ۱۲۰۰ اثر برای انتشار بر روی سایت این دوسالانه انتخاب و در دو بخش حرفه ای و آماتور مورد داوری قرار گرفت. در نهایت ۸ اثر که بیشترین امتیاز را از داوران دریافت کرد، در قالب ۳ اثر برگزیده و ۵ اثر شایسته تقدیر برگزیده شد.
اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب بصورت زنده بوسیله پایگاه اطلاع رسانی نهاد به آدرس www.iranpl.ir، صفحه اینستاگرام نهاد @iranlibraries و صفحه آپارات نهاد www.aparat.com/iranpl پخش خواهد شد.
پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی با موضوعات «کتاب و کودک»، «کتاب، کتابدار و کتابخانه»، «کتاب و رسانه» و «کتاب و کرونا» انجام شد.
قبل از این نیز، چهار دوره از این دوسالانه بین المللی بصورت منظم و پی درپی با دریافت بیش از ۶ هزار اثر از هنرمندان کشورهای مختلف جهان برگزار شده است.

منبع: