برگزاری مسابقه بین المللی نقاشی کودک با رویکرد مقابله با کرونا

برگزاری مسابقه بین المللی نقاشی کودک با رویکرد مقابله با کرونا

به گزارش پیلانو فراخوان مسابقه بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان مشهد با عنوان دست های پاک، نجات بخش زندگی از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی منتشر گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هم زمان با شیوع بیماری کرونا در ایران و تعداد زیادی از کشورهای جهان، مبحث بهداشت فردی و شست وشوی دست ها این روزها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و متخصصان پزشکی و بهداشت، رعایت نکات بهداشتی را یکی از مهم ترین عوامل قطع چرخه انتقال این بیماری عنوان می کنند.
بر همین اساس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی با مشارکت دانشگاه علوم پزشگی مشهد و مرکز کنترل عفونت بیمارستان های دانشگاه ژنو سوئیس بعنوان مرکز همکار سازمان بهداشت جهانی در ایمنی بیمار مبادرت به برگزاری یک مسابقه نقاشی بین المللی ویژه کودکان و نوجوانان با هدف فرهنگ سازی در حوزه بهداشت فردی و جمعی کرده است.
موضوع این مسابقه «بهداشت دست های من» (لباس ها، اسباب بازی ها، خوراکی ها، خانواده، دوستان، خانه، شهر و دنیایی که در آن زندگی می کنم) و «دست هایی که مراقب سلامتی من هستند (شامل پدر، مادر، پزشک و کسانی که برای سلامتی کودک فعالیت می کنند) تعیین شده است.
بر اساس این گزارش کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۸ ساله در بخش ملی و بین المللی از روز ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ (۱۵ مارس ۲۰۱۲) می توانند نقاشی های خویش را با تکنیک آزاد در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتی متر در صفحه ویژه مسابقه در پرتال اینترنتی کانون به نشانی paintfest.kpf.ir بارگذاری کنند.
برای ارسال اثر به این مسابقه در بخش ملی تا ۳۱ اردیبهشت و در بخش بین الملل تا ۲۵ تیر ۱۳۹۹ (۱۵ جولای ۲۰۱۲) مهلت اعلام شده است.
همچنین از هر شرکت کننده در این فراخوان تنها یک اثر دریافت و کار گروهی پذیرفته نمی گردد.
بر اساس این فراخوان زمان داوری آثار، ابتدای مرداد سال ۱۳۹۹ (جولای ۲۰۲۰) و اعلام نتایج ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ (آگوست ۲۰۲۰) تعیین شده است.
قرار است به برگزیدگان این مسابقه در بخش ملی دیپلم افتخار، نشان مسابقه، دوچرخه و کتاب آثار برگزیده و در بخش بین الملل دیپلم افتخار، نشان مسابقه و کتاب آثار برگزیده اهدا شود.
فراخوان کامل این مسابقه هم به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی در سایت خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی www.kanoonnews.ir انتشار یافته است.
سازمان بهداشت جهانی در ایام گذشته و با عنایت به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطح جهان این بیماری را بعنوان «بیماری همه گیر جهانی» اعلام نمود.