رونمایی از آلبوم تار چهارگون

رونمایی از آلبوم تار چهارگون

پیلانو: مراسم رونمایی آلبوم «چهارگون»، با آهنگسازی و تکنوازی تار امیر شریفی، روز شنبه (۵ بهمن ماه) در تالار فارابی دانشگاه هنر انجام می شود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، آیین رونمایی آلبوم «چهارگون» به آهنگسازی و تکنوازی تار امیر شریفی که به تاخیر افتاده بود، روز شنبه (۵ بهمن ماه) ساعت ۱۸ برگزار می شود.
در این نشست داریوش پیرنیاکان و بابک خضرایی سخنرانی خواهند کرد و بخش هایی از این آلبوم توسط صاحب اثر اجرا خواهد شد.
این آلبوم که توسط نشر «سازآواز» انتشار یافته شامل چهار کنسرتِ تکنوازیِ تصویری، اجراشده با سازِ تار است که امیرشریفی آنها را در چهار نوبت از سلسله برنامه های «شبِ ساز ایرانی» از بهار سال ۱۳۹۳ تا پاییز سال ۱۳۹۵ اجرا کرده است. این برنامه ها در عینِ اتحادِ نسبی در مبانیِ اجرا و برخورداری از تمهیدات موسیقایی مشترک، هرکدام دارای خصیصه هایی است که آنها را تا حدی مستقل از یکدیگر جلوه می دهد. بدین جهت هر یک از این چهار اجرا به صورتی تداعی کننده‌ی فضاهای موسیقایی متفاوت و گاه نمودی از گرایشاتِ متنوعِ اجرای موسیقی کلاسیکِ ایرانی هستند؛ اینگونه است که این آلبوم «چهارگون» نامیده شده است.
تالار فارابی دانشگاه هنر در خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه ولیعصر، روبه روی خیابان بزرگمهر جنب درب دانشگاه امیرکبیر واقع است. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

منبع: