نمایش نخستین پوسترها از نخستین نمایشگاه های گالری ها

نمایش نخستین پوسترها از نخستین نمایشگاه های گالری ها

پیلانو: نمایشگاهی از پوسترهایی از نخستین نمایشگاه های افتتاح شده‌ی گالری ها از سال های ۱۳۲۷ تا سال ۱۳۶۷ افتتاح می شود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، نهمین شماره مجله‌ی «آنگاه» با سوژه گالری و گالری داری و باعنوان «گالری؛ مهجور موثر» چاپ شد.
جشن رونمایی از نهمین شماره‌ی آنگاه با همکاری آرتیبیشن به همراه پوسترهای جمع آوری شده‌ی این نمایشگاه که همگی اورجینال و از همان روزهای دور با کیوریتوری مهدی فاتحی گردآوری شده و قسمتی از تاریخ پوستر هنر ایران به شمار می آیند، پنجشنبه برگزار می گردد.
در این شماره‌ی مجله‌ی آنگاه موضوعات گالری و گالری گردی با ۳۵ نوشتار از زاویه های گوناگون مورد دقت و واکاوی نویسندگان قرار گرفته و ازموقعیت این نهاد در ایران و تحولات تاریخی تا موقعیت امروزی و همین طور از جنبه‌ی زیبایی شناختی تا گارد اجتماعی و سیاسی گالری ها و ارتباط آنها با هنرمندان و منتقدان در چارچوب یادداشت و مقاله، گفتگو و مصاحبه در این شماره به چاپ رسیده است.
نمایش و رونمایی این پوسترها در حاشیه‌ی رونمایی از نهمین شماره‌ی آنگاه روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه افتتاح می شود و به مدت شش روز تا تاریخ چهارشنبه ۲۶ آذر در گالری آرتیبیشن واقع در تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از حسینه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶ دایر خواهد بود.
علاقمندان برای حضور در این جشن می توانند در تاریخ ۲۱ آذر به گالری آرتیبیشن بازگشت کنند، ورود به جشن رونمایی و نمایشگاه پوستر برای عموم علاقمندان آزاد است.

منبع: