اعلام برنامه های ششمین فستیوال آینه ­دار

اعلام برنامه های ششمین فستیوال آینه ­دار

پیلانو: فستیوال آینه دار با انتشار جدول برنامه های روزانه، ترکیب اجراهای هنرمندان ششمین دوره ی خودرا اعلام نمود.
به گزارش پیلانو به نقل از ستاد خبری فستیوال آینه دار، این دوره از فستیوال که به موسیقی نواحی ترکمن صحرا، شمال خراسان و جنوب البرز می پردازد در سه روز و شش سانس از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه جاری در تالار رودکی تهران میزبان هنرمندانی از بخش های مختلف این مناطق کشور خواهد بود.
جدول برنامه سانس اول فستیوال به هنرمندان تهران اختصاص یافته است که زیر عنوان «غزل خوانی تهرون» اجرا می شود. در سانس دوم هنرمندانی از منطقه ی کومش اجرا دارند که عنوان آن «نی ساربانی و چاربه دار کومش» است.
اولین سانس دومین روز آینه دار با عنوان «ترکمن خالق آیدیم سازلاری»، به هنرمندان منطقه ی ترکمن صحرا اختصاص یافته است و در سانس دوم هنرمندانی از منطقه ی الموت و طالقان و کرج با عنوان «از دژهای الموت تا باغ های طالقان» روی صحنه ی تالار رودکی می روند.
در شب سوم ششمین فستیوال آینه دار نخست هنرمندانی از شمال خراسان در سانسی با نام «دوتار و زعفران خراسان» اجرای برنامه دارند و آخرین سانس فستیول با عنوان «از نشیب دشت های ترکمن تا فراز قله های الموت»، گزیده ای از اجراهای دوره­ ی ششم خواهد بود.
مطابق دوره های پیشین آیین پایانی این دوره که به تجلیل از استادان برومند موسیقی این نواحی کشور اختصاص دارد یکشنبه ۲۴ آذرماه در تالار وحدت انجام می شود. علاقه­ مندان می­ توانند برای تهیه ی بلیت از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه (۱۴ آذر ماه) به سایت تیوال بازگشت کنند.

منبع: