از سوی ستاد برگزاری؛ اسامی پذیرفته شدگان مرحله رقابتی ششمین جشنواره نوای خرم منتشر گردید

از سوی ستاد برگزاری؛ اسامی پذیرفته شدگان مرحله رقابتی ششمین جشنواره نوای خرم منتشر گردید

به گزارش پیلانو ستاد برگزاری ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) اسامی پذیرفته شدگان نهایی جهت شرکت در مرحله رقابتی این رویداد موسیقایی را منتشر نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم ( نوای خرم)، ستاد برگزاری ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم ( نوای خرم ) با انتشار اطلاعیه ای اسامی پذیرفته شدگان نهایی جهت شرکت در مرحله رقابتی این رویداد موسیقایی را منتشر نمود.
در متن اطلاعیه ستاد برگزاری ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) آمده است:
«به نام خالق زیبایی ها/ ششمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم ۶) که کودکان و نوجوانان هنرآموز موسیقی زیر ۱۸ سال را در بر می ­گیرد، توسط مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش با یاری خانواده محترم استاد همایون خرّم و همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آذر ماه امسال در تهران برگزار می­شود. حفظ و گسترش فرهنگ اصیل و فاخر ایرانی، ارتقای سطح هنری و موسیقایی نسل جوان، کشف استعدادها و ارائه الگوهای مناسب موجود در هنر ایرانی، همواره از اهداف این جشنواره است.
دوره ششم جشنواره نوای خرّم در حالی برگزار می­شود که ارسال ۹۸۲ اجرا از هنرجویان کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره، رشد ۶۰ درصدی تعداد اجراها نسبت به سال قبل را به دنبال داشته است. همینطور حضور بیشتر از ۲۵۰۰ شرکت­ کننده دختر و پسر از ۳۰ استان و بیشتر از ۱۲۰ شهر و روستا و هم بیشتر از ۱۵۰ آموزشگاه موسیقی و مدرسه در این دوره، نشان از موفقیت این جشنواره در ایجاد یک جریان فرهنگی و هنری اثرگذار و ماندگار در عرصه هنر و موسیقی ایرانی دارد.
بر اساس داوری مرحله اول تصاویر اجراهای رسیده، اجراهای پرشمار صحیح، پراحساس و زیبایشرکت­ کنندگان در این دوره، نشان از آینده روشن موسیقی ایرانی دارد که به امید خالق متعال با آموزش درست و تلاش بیشتر، روز به روز شکوفاتر خواهد شد. در این میان، اجراهایی هم وجود داشت که ضرورت تلاش و دقت بیشتر در امر آموزش و تمرین را نشان می­دهد.
همانگونه که بارها اعلام گردید هدف اصلی از برگزاری جشنواره و جایزه همایون خرّم، تاکید و ترغیب فرزندان­مان به فراگیری و حفاظت از موسیقی اصیل ایرانی بعنوان سرمایه فرهنگی کشور است و شکل رقابتی جشنواره، صرفاً برای ایجاد انگیزه تمرین و ممارست بیشتر عزیزمان برای ارائه باکیفیت متناسب اجرای موسیقی است.
تأکید می ­شود که عدم پذیرش بعضی از آثار، به هیچ وجه، از ارزش و تلاش هنرآموزان عزیز کم نمی­کند و تنها نشان­دهنده ضرورت تمرین و دقت بیشتر آنان برای بالابردن کیفیت اجراهای هنری در مقایسه با هم سن و سال­هایشان است. بطور قطع انتظار می­رود که این مهم از جانب والدین گرامی و بخصوص مدرسین فهیم، برای عزیزان­مان بیان و تشریح ­شود. لازم به ذکر است که همچون سال­های گذشته، برای پذیرفته نشده­ها در مرحله اول داوری­ها هم تقدیرنامه به صورت الکترونیکی ارسال خواهد شد.
بر مبنای داوری تصاویر رسیده به دبیرخانه جشنواره، در نهایت ۵۱۸ اجرا و ۱۶۶۹ نوازنده و خواننده در چارچوب ۳۵۲ اجرای تک­ خوانی و تک­نوازی، ۸۳ اجرای دو یا سه نفره و ۸۳ اجرای گروهی چهار نفره به بالا (سه اجرا از میان اجراهای مدارس) برای اجرای حضوری در مرحله رقابتی ششمین جشنواره و جایزه همایون خرّم پذیرفته شدند.
یادآوری می ­شود که بر مبنای تصمیم شورای سیاست­گذاری جشنواره و با عنایت به تعداد بالای شرکت­ کنندگان پذیرفته شده، دو روز به اجراهای حضوری اضافه گردید و بدین ترتیب اجراهای حضوری بخش رقابتی جشنواره در خلال ۶ روز پنج­شنبه و جمعه­ ها ۳۰ آبان و اول آذر در خانه فرهنگ نور و ۷، ۸، ۱۴ و ۱۵ آذر در فرهنگسرای نیاوران برگزارمی­شود. همینطور اختتامیه ششمین جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم۶) پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ در تالار وحدت تهران برگزار می شود.»
جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) همچون رویدادهای معتبر حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال های اخیر با همراهی خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدرنوری و دبیری ناصر ایزدی برگزار می گردد.
نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همینطور گروه های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی کلام ۱۰ تن از استادان موسیقی ایران(استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک) که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک خوانی، تک نوازی، هم خوانی، هم نوازی و گروه نوازی در این جشنواره شرکت می کنند.
برای مشاهده اسامی پذیرفته­ شدگان مرحله رقابتی ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم اینجا را کلیک کنید.