نقاشی منسوب به میکل آنژ ناپدید شد

نقاشی منسوب به میکل آنژ ناپدید شد

پیلانو: بعد از آنکه یک کشیش بلژیکی یک نقاشی متعلق به رنسانس را به هنرمند معروف « میکل آنژ» نسبت داد، در مدت زمان کوتاهی این نقاشی ربوده شد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از تایم، یک کشیش بلژیکی اعلام نموده یک نقاشی متعلق به قرن شانزدهم هفته قبل از کلیسای او دزیده شده است.
« ژان وان رمداک» اعلام کرد، دو زن در کلیسا « سنت لاجرز» در شهر زِل بلژیک یازدهم ژانویه متوجه باز بودن در خارجی و نبودن نقاشی شدند.
این کشیش با اشاره به اینکه حدس و گمان خود درباره نقاش این اثر هنری را با حدود ۲۰ نفر در بین گذاشته و به تعدادی موزه برای همکاری مراجعه نموده است، بیان کرد: « قرار بود منتظر کارشناسان باشم و اگر آنها می گفتند این نقاشی اثر « میکل آنژ» است حتما امنیت ساختمان را بیشتر می کردم.»
این تابلوی نقاشی در حالی به سرقت رفته که قرار بود بزودی برای تایید صحت نقاش آن، تحت بررسی «ماریا فورسلینو» ـ کارشناس آثار « میکل آنژ» ـ قرار بگیرد.
به قول این کشیش، این نقاشی با نام «خانواده مقدس»، حضرت مریم(س)، ژوزف و مسیح(ع) را به تصویر می کشد. این اثر ۱۶ سال پیش توسط ایتن کورمن، سناتور سابق بلژیکی به کلیسا اهدا شده بود.
رامداک معتقد می باشد این نقاشی اثر « میکل آنژ» نقاش و مجسمه ساز فلورانسی قرن ۱۵ام و ۱۶ام و خالق شاهکارهایی همچون « آفرینش انسان» و تندیس «داوود» است.
به قول او این نقاشی بیشتر از ۱۴۴ میلیون دلار ارزش دارد.
مسئولان کلیسا معتقدند این اتفاق یک سرقت برنامه ریزی شده بوده است و به هیچ یک از دیگر متعلقات این کلیسا آسیبی نرسیده است.
نقاشی گمشده کلیسا شهر « زل » شاید تنها اثر هنری فراموش شده میکلانژ نباشد که در سال های اخیر توجه ها را به خود جلب کرده است؛ چونکه در سال ۲۰۱۰ یک مرد اهل نیویورک ادعا کرد یک نقاشی موروثی که پشت مبل خانه شان رها شده بود، در حقیقت نقاشی ناتمام حضرت مریم (س) و مسیح (ع) است. این نقاشی ۳۰۰ میلیون دلار قیمت گذاری شد.