نمایشگاهی از تصاویر پادشاهان قاجار

نمایشگاهی از تصاویر پادشاهان قاجار

پیلانو: نمایشگاه انفرادی نقاشی «دیوار آن خانه» با آثاری از مجتبی کاکی در گالری فرشته برگزار می گردد.

به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا روابط عمومی شهر کتاب فرشته، نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «دیوار آن خانه» و با آثاری از مجتبی کاکی، روز جمعه (۲۵ آبان ماه) در گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار افتتاح میگردد.

آثار حاضر در این نمایشگاه با بهره گیری از اِلمان هایی از دوره قاجار مانند تصاویرِ پادشاهان این سلسله حقیقتی تلخ از دل تاریخ را در پرتویی از رنگ و نقش غبار روبی می کند و پیش روی مخاطبِ امروز می آورد.

آنچنان که در شرح این نمایشگاه آمده است:

آدم ها می آیند و بی صداتر از آمدنشان می روند، اما در این فاصله قصه هایشان را به جا می گذارند. قصه ها در شکاف دیوارهای خانه ای که در آن متولد شده اند، خانه ای که همواره کوچک تر شده و به تاراج می رود، پنهان می شوند.

گرچه سال هاست تصویرِ آنان که با مرده باد و زنده بادها بر تارک دیوار این خانه چسبانده و کنده شده، زیر غبار رنگ روزگار پنهان می شود، همچون حقیقت تلخی در دل تاریخ آن خانه همیشه باقی خواهد ماند. کافیست به دیوارهای آن خانه بنگری و گوش به صدای نم گرفته و ترک خورده شان بسپاری. شاید به قول بیهقی زمان آن است که به «دیوارهای آن خانه نیکو نگاه کنید».

نمایشگاه «دیوار آن خانه» روز جمعه (۲۵ آبان ماه) ساعت ۱۶ در گالری فرشته به نشانی: خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر پلاک ۱۶۷۱ افتتاح می گردد و تا هفتم آذرماه ادامه دارد.