مجسمه های ترسناک آمیخته با مرگ (۱۶بعلاوه)

مجسمه های ترسناک آمیخته با مرگ (۱۶بعلاوه)

پیلانو: هنر همانند خیلی از جنبه های زندگی، برای موفق بودن نیازمند جذابیت است و البته زیبایی در شکل دهی به جذابیت های هنری عاملی مهم تلقی می گردد. با این وجود نمی توان جذابیت هنر را صرفا به زیبایی وابسته دانست، بلکه آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد تاثیرگذاری و میزان مقبولیت یک اثر هنری، در ارتباط با مخاطب است.
با چنین نگرشی گاه آثار هنری خلق می شوند که با فراموشی زیبایی بصری، مقولاتی چون ترس و اعجاب را برای ارتباط با مخاطب برمی گزینند و اتفاقا نامشان هم ثبت می گردد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، پایگاه خبری سنس ۳۶۰، در گزارشی نگاهی داشته است به نام چند هنرمند که آثارشان نمونه ای از مجسمه ها و نقاشی های ترسناک و عجیب دنیاست که همانند اجساد مرده انسان و یا عروسک های شیطانی هستند.
البته در اصلِ این گزارش تصویرهایی وجود داشت که برای رعایت استانداردها، در ترجمه ی گزارش به فارسی حذف گردیده است.

مونیکا کوک
مونیکا کوک یک هنرمند امریکایی است که تحصیلات خویش را در دانشگاه هنرهای تجسمی اسکوویگن نیویورک به اتمام رسانده است. هنر او چه زمانی که بر روی نقاشی، عکاسی یا مجسمه سازی کار می کند، حول یک زمینه مرکزی همچون زیبایی و زشتی جسم انسان می گردد. تصویر پایین نمونه ای از انیمیشن کوتاه او به نام والی در سال ۲۰۱۱ است.

سارا سیتکین
این هنرمند در یک مصاحبه در تفسیر یکی از مجسمه هایش بیان کرده که بدن انسان صدمه پذیر و ضعیف است؛ به گونه ای که هر روز به هشت ساعت خواب نیاز دارد. خیلی از ما شاید ترجیح بدهیم این واقعیت را نادیده بگیریم اما آثار سیتکین این اجازه را نمی دهند. او با استفاده از سیلیکون، لاتکس و گچ، قطعات بدشکلی از بدن انسان را به وجود می آورد که در برابر چشمان ما همانند یک چیز خیلی نافرم ظاهر می گردد.
سیتکین همینطور لباس مجسمه هایش را از پارچه های معمولی تهیه می کند. درواقع او با ساخت مجسمه هایش زامبی های جهش یافته ای را تولید می کند که مرز تشخیص زنده و مرده را دشوار می سازد.
آثار این هنرمند توجهات زیادی را در فضای مجازی به خود جذب کرده، هر مجسمه ی او محصول دید متفاوتش به بدن انسان است.

امیل مِلموت
مرگ در ذهن این هنرمند مکزیکی برای همیشه زنده خواهد بود. مرور صفحه اینستاگرام او همانند گشت زدن درون یک کارناوال رمزآلود است؛ البته در صورتیکه از عروسک های ترسناک واهمه دارید به صفحه اینستاگرام او سر نزنید.
در آثار این هنرمند بدن ها از شکل افتاده، تفکیک شده و به هم دوخته شده هستند. در تصویر پایین سه بچه بهم بافته شده که همانند فرزندان جهنمی هستند، دیده می گردد و بدن های فاسد و خشکیده آنها الهام بخش همدردی و وحشت است.
مجسمه های امیل مِلموت