پیشنهادهایی برای گالری گردی

پیشنهادهایی برای گالری گردی

پیلانو: هنردوستان می توانند با بازدید از نمایشگاه های هنری در مدیاهای مختلف آخر هفته خویش را سپری کنند؛ در این مطلب می توانید پیشنهادهایی را برای گالری گردی در آخر هفته ای بخوانید که با دهه اول ماه محرم هم مصادف شده است.

گالری فردا
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، به مناسب ماه محرم نمایشگاهی با محوریت نقاشی های قهوه خانه ای در گالری فردا برگزار شده است.
این نمایشگاه که «مروری بر نقاشی قهوه خانه ای ایران» نام دارد شامل ۲۳ اثر است و آثار مذهبی و غیرمذهبی را شامل می گردد. قیمت آثار این نمایشگاه از سه، چهار میلیون تا ۱۰۰ میلیون است.
نزدیک به هشت یا ۹ نقاشی شمایل اثر عباس بلوکی فر بخشی از نمایشگاه است و همینطور پرده ای منحصر به فرد به نمایش درآمده که امضای عباس بلوکی فر و علی اکبر لرنی پای آن است.
نمایشگاه «مروری بر نقاشی قهوه خانه ای ایران» تا ۲۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

گالری کاما
با برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی شهرو خردمند با عنوان «آب و خاک» گالری کاما میزبان این هنرمند تئاتر می گردد. این، دومین نمایشگاه نقاشی این هنرمند ایرانی ساکن ایتالیا در ایران است.

در نمایشگاه «آب و خاک» ۱۳ اثر از این هنرمند که با تکنیک ترکیب مواد و اکرلیلک بر روی بوم در گالری کاما به نمایش درخواهد آمد.
نمایشگاه شهرو خردمند از روز جمعه ۲۳ شهریور به مدت دو هفته در گالری کاما برپاست، علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به خیابان پاسداران، گلستان ۱۰، پلاک ۴۴، ساختمان فرین، واحد ۲ گالری کاما رجوع کنند.

گالری نقش جهان
نگارخانه نقش جهان که مجموعه دار آثار هنرمندان آبرنگ کار اصفهان است، در این نمایشگاه منتخبی از آثار یرواند نهاپطیان و همینطور زنده یاد منوچهر صرّام را به نمایش گذاشته است.
این نمایشگاه از تاریخ ۲۰ شهریور آغاز و تا تاریخ ۱۷ مهر همه روزه بجز شنبه و ایام تعطیل رسمی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در معرض دید علاقمندان قرار دارد.

گالری راه ابریشم
«پودیوم، دو: خرده روایت هایی درباره فوتبال» نام دومین نمایشگاه سالیانه گروه عکس پودیوم است که در گالری راه ابریشم برگزار می گردد و شامل هشت روایت مختلف درباره فوتبال است. «پودیوم» گروهی عکاسی است که اعضای آن را پنج فتوژورنالیست ایرانی تشکیل می دهند که تمرکز خویش را روی عکاسی از ورزش ها قرار داده اند. جاوید نیک پور، فرزام صالح، محمدعلی نجیب، پیام ثانی و روشن نوروزی از اعضای این گروه هستند.
این نمایشگاه از روز جمعه ـ ۲۳ شهریورماه ـ در گالری راه ابریشم (بلوار کشاورز) به نمایش گذاشته می گردد و تا ۱۴ مهرماه ادامه دارد. گالری راه ابریشم به آدرس بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنوآجر، دوشنبه ها و تعطیلات رسمی تعطیل می باشد.

گالری گلستان
نمایشگاه نقاشی های شیرین محسنی نسب از جمعه ۲۳ تا سه شنبه ۲۷ شهریور ماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برگزار می گردد. محسنی نسب، متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته دانشگاه علم و فرهنگ است که در رشته نقاشی و هنرمحیطی فعالیت می کند.

او درباره آثارش گفته است «من بی پالت رنگ خاص و اتوودی مشخص، با ذهن خالی مقابل بوم می نشینم و وقتی بلند شدم با اتفاقی که افتاده مواجه می شوم. بنابراین نقاشی هایم را دوست دارم چون من را غافلگیر می کنند.»

موسسه صبا
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی در نگارخانه استاد فرشچیان برپا می گردد. این نمایشگاه گروهی با نام «سمای قلم» دربرگیرنده آثاری در حوزه های نقاشی، مجسمه، عکاسی و دیجیتال آرت است.
این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۶ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در نگارخانه فرشچیان برقرار است. همینطور آیین گشایش آن دوشنبه، ۱۹ شهریور با حضور هنرمندان و جمعی از علاقه مندان از ساعت ۱۶ تا ۱۹ برپا خواهد بود.علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، نگارخانه استاد فرشچیان موسسه صبا رجوع کنند.

گالری ساربان
نمایشگاه نقاشی های علی اکبر جهانگرد با نام «خانه اگر هست…» شانزدهم شهریور ماه در گالری ساربان افتتاح می گردد. خانه و ویرانی از دغدغه های این نقاش بوده و در دوره های مختلف این مورد را دنبال کرده است.
این نمایشگاه روز جمعه، شانزدهم شهریور افتتاح شده و تا روز دوشنبه، بیست و ششم ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند برای تماشای آثار همه روزه به جز سه شنبه ها به گالری ساربان رجوع کنند.
این گالری در خیابان سهروردی شمالی، هویزه غربی، نبش خیابان شهیدیوسفی، پلاک ۱۳۰ واقع شده است.