رجبی معمار مطرح کرد؛ حل مشکلات هنرمندان با کمک نظام صنفی

رجبی معمار مطرح کرد؛ حل مشکلات هنرمندان با کمک نظام صنفی

به گزارش پیلانو مدیرعامل خانه هنرمندان اظهار داشت: امیدواریم نظام صنفی هنرمندان که می تواند خیلی از مشکلات هنرمندان را حل کند، هر چه سریع تر تولید شود.

به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان، مجید رجبی معمار، در نشست مدیران روابط عمومی انجمن های هنری با اشاره به ایجاد نظام صنفی هنرمندان اظهار داشت: خانه هنرمندان ایران در سال های اخیر با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال تولید نظام صنفی هنرمندان است. خوشبختانه با همکاری خوب کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اقدامات مثبتی صورت گرفته است و امیدوارم تولید این نظام صنفی که می تواند خیلی از مشکلات هنرمندان و انجمن های هنری را حل کند، هرچه سریع تر تولید شود.
به قول او، با تولید این نظام صنفی، بخش عمده ای از مسائل هنرمندان به خود هنرمندان طبق قانون واگذار می گردد و آنها می توانند مسائل خویش را بیرون از دشواری موجود حل کنند.
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به فرا رسیدن بیستمین سالگرد تاسیس خانه هنرمندان ایران بیان کرد: سال آینده بیستمین سال تاسیس خانه هنرمندان ایران است، بنا داریم با عنایت به این موضوع، مجموعه برنامه های مختلفی برگزار نماییم. تاسیس خانه هنرمندان ایران صرفاً تولید یک ساختمان نبود، بلکه لحظه مهمی در میان جامعه هنری بود، چراکه هنرمندان از رشته های مختلف هنری، در کنار یکدیگر جمع شدند و به لزوم همکاری با یکدیگر پی بردند، در واقع تاسیس خانه هنرمندان ایران نتیجه این نزدیکی و اتحاد میان هنرمندان بود.
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به لزوم همکاری بیشتر میان انجمن ها و خانه های هنری با یکدیگر اشاره نمود و اضافه کرد: برگزاری چنین نشستی میان مسئولان روابط عمومی انجمن ها و خانه های هنری می تواند فرصت خوبی برای همکاری بیشتر و آشنایی با فعالیت یکدیگر باشد. هریک از این انجمن ها و خانه ها می توانند از تجربیات یکدیگر برای برگزاری بهتر برنامه ها و رویدادهای مختلف هنری استفاده کنند. خانه هنرمندان ایران هم از تمام ظرفیت خود برای نزدیکی بیشتر انجمن ها به یکدیگر و کمک و همکاری با آنها استفاده خواهد کرد، امیدوارم برگزاری این نشست آغازی برای برگزاری منظم نشست های دیگر در جهت هم اندیشی و همکاری مسئولان روابط عمومی انجمن های مختلف هنری باشد.
مونا رحمانی- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل خانه هنرمندان ایران- هم ضمن تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی بر فعالیت های در رابطه با آن در انجمن های هنری اظهار داشت: بی گمان روابط عمومی امروز در انجمن های هنری و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، نقش بسیار پررنگی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. متاسفانه روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر با مشکلاتی همراه می باشد که برگزاری نشست هایی از این دست، می تواند گام های موثری در جهت حل این مشکلات باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: خانه هنرمندان ایران بنا دارد برای ارتباط نزدیک با انجمن های هنری، مجموعه نشست هایی را با مدیران روابط عمومی انجمن ها برگزار کند تا به صورت تخصصی فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر تعیین و بکار گرفته شود.
در این نشست مدیران و نمایندگان روابط عمومی انجمن ها و خانه های هنری هم هریک به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود در زمینه نقش فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.