۳۰ اثر درباره بام های لغزان

۳۰ اثر درباره بام های لغزان

پیلانو: سه هنرمندی که آثار خود در یک مبحث را با یک استیتمنت مشترک خلق کرده اند، با عنوان «بام های لغزان» به نمایش می گذارند.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی گالری فردا، حسین تک زارع، شروین کندوری و ماهیار چرمچی سه هنرمندی است که آثارشان در نمایشگاه «بام های لغزان» روی دیوارهای گالری فردا می رود.
این سه هنرمند در این سه گانه آثار خویش را در یک مبحث و با یک استیتمنت مشترک خلق کرده اند.
هر هنرمند ۱۰ اثر از خویش را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می دهد. آثار چرمچی و کندوری با رنگ روغن و اکریلیک و تک زارع با رزین و چوب خلق شده است.
در بیانیه این نمایشگاه که به قلم آذر مهاجر نگاشته شده، آمده است: «روزی روزگاری بام ها استوار بودند که هر بامداد خورشید از پشت آنها طلوع کند. زندگی از بام آغاز می شد و هم معنا می گرفت. بام ها بخشی از معنای بودن ما را تداعی می کردند آنگاه که شکل گنبد به خود می گرفتند یا درقامت بادگیرهای شهرهای کویری ظاهر یا وقتی شیب دار می شدند برای پذیرایی از باران های شمال.
گاهی تخت هایی بودند برای دراز کشیدن و تماشای ستاره ها و رفتن به آغوش رویاهای شبانه اما امروز بام ها ته مانده های زندگی مدرن را به دوش می کشند و جنگلی شده اند از قراضه ها و بیشتر از همیشه لغزان…»
نمایشگاه «بام های لغزان» از ۱۲ تا ۱۸ مرداد ماه در گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ برپا است.
علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به این گالری رجوع کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برپاست.