با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر ۵۰ سال فعالیت فخرالدینی در تالار وحدت دیده می گردد

با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر ۵۰ سال فعالیت فخرالدینی در تالار وحدت دیده می گردد

پیلانو: فرهاد فخرالدینی با اشاره به برگزاری تازه ترین کنسرت ارکستر فرهنگ و هنر به رهبری وی از جزئیات رپرتوار در نظر گرفته شده برای این اجرای زنده سخن گفت.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، فرهاد فخرالدینی آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشورمان با اشاره به جزئیات برگزاری کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» که روزهای یازدهم و دوازدهم مرداد توسط ارکستر «فرهنگ و هنر» در تالار وحدت برگزار می شود، توضیح داد: چندی قبل از اجراهای ارکستر «فرهنگ و هنر» به مدیریت سوسن تقی پور و رهبری شهرام توکلی و علی اکبر قربانی که وابسته به مرکز علمی و کاربردی واحد ۴۶ تهران است، دیدن کردم. اجرای نخست این گروه با هنرمند خوب آذربایجانی رامیز قلی اف و اجرای بعدی هم با محمد معتمدی برگزار گردید که هر ۲ برنامه اجراهای قابل توجه و خوبی بود.
وی اضافه کرد: علی اکبر قربانی و شهرام توکلی از چندی قبل همکار من با ارکستر بودند و خانم تقی پور هم امکاناتی را فراهم آورد تا من بتوانم در این اجرا با ارکستر «فرهنگ و هنر» همکاری کنم. به هر حال برای این کنسرت رپرتواری تدارک دیده شده که حاصل ۵۰ سال فعالیت من در عرصه موسیقی است.
فخرالدینی درباره جزئیات این کنسرت هم اظهار داشت: قطعه نخست کنسرت «سوئیت همایون» است که آن را حدود ۵۰ سال پیش ساختم. قطعه دوم هم اثری با عنوان «برای دخترم» نام دارد که آن را به یاد دختری که در سال های دور از دست دادم، ساخته بودم. شعر این اثر از فریدون مشیری است که آن را برای دختر خودش بهار مشیری سروده بود. قطعه «موج» با شعری از فریدون مشیری، سوئیت «ساوالان»، سوئیت «ابن سینا»، «آهنگ اشتیاق» با شعری از فریدون مشیری و «درد گنگ» با شعری از ابتهاج، «به یاد جوانی»، «خلیج فارس»، «بهار می شود»، «سرود بهار» هم از دیگر آثاری است که در این کنسرت اجرا می شوند.
وی اظهار نمود: امیدوارم کنسرت پیش رو برنامه جامع و خوبی باشد. به هر صورت من پس از چند سال وقفه روی صحنه می آیم و امیدوارم هنردوستان بیایند واین برنامه را ببینند که می دانم مورد توجه قرار خواهد گرفت. این کنسرت نتیجه ۵۰ سال فعالیت من در حوزه موسیقی است. من مشتاقانه انتظار دیدار مردم هستم که وقتی برمی گردم چهره زیبای آنها را در سالن وحدت ببینم و لذت ببرم.
کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر ۱۱ و ۱۲ مرداد با حضور فرهاد فخرالدینی بعنوان رهبر میهمان ارکستر، شهرام توکلی و علی اکبر قربانی رهبران ثابت، وحید تاج و مجتبی عسگری خوانندگان و سوسن تقی پور تهیه کننده در تالار وحدت برگزار می گردد.