با اجرای آثاری از فرخزاد لایق تالار وحدت میزبان شب موسیقی مینیمالیست می گردد

با اجرای آثاری از فرخزاد لایق تالار وحدت میزبان شب موسیقی مینیمالیست می گردد

پیلانو: آنسامبل ایرانی – اروپایی اینترنوا در تازه ترین اجرای زنده خود روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر ماه شب موسیقی مینیمالیست را در تالار وحدت تهران برگزار می نماید.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، آنسامبل ایرانی- اروپاییِ «اینتر نوا» متشکل از دو کوارتت ایرانی به سرپرستی بردیا کیارس و امیر باورچی و یک کوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر ماه سال ۹۷ منتخبی از آثار مینیمال مدرن را در تالار وحدت روی صحنه می برند.
در این کنسرت که روی موسیقی مینیمالیست معاصر تمرکز دارد آثاری از از استیو رایش، مایکل نایمن و فرخزاد لایق برای مخاطبان اجرا می گردد.
در توضیح این کنسرت آمده است:
«استیو رایش از مهم ترین و پرکارترین مینیمالیست های دنیا به حساب می آید و برخی او را تاثیرگذارترین موزیسین زنده آمریکا می دانند. موسیقی او به شدت تحت تاثیر روابط پیچیده ریاضی است اما در عین حال بر مقوله ریتم تمرکز دارد. او بازی های ملودیک را هم چاشنی آثارش می کند تا مخاطب را به دنیای جدیدی وارد کند. مایکل نایمن هم با اینکه بعنوان یک آهنگساز و پیانیست مینیمال آثار زیادی در این حوزه دارد اما بیشتر با ساخت موسیقی فیلم شناخته می گردد.
دیگر موزیسینی که مقرر است آثارش در این شب اجرا شود فرخزاد لایق است. او پزشک متخصصی است که در نخستین آلبوم موسیقی اش با شهرام ناظری همکاری کرد و سِفر عسرت را منتشر نمود. این هنرمند از همان ابتدا نشان داد نگاهی جدید به موسیقی ایرانی دارد و قرار نیست تنها موسیقی ردیف دستگاهی را دستمایه کارش قرار دهد. هنوز هم خیلی از منتقدان این آلبوم را مهمترین و جسورترین اثر در کارنامه شهرام ناظری می دانند. در گام بعدی او هفت گاه معلق را منتشر نمود که حالا مقرر است بعضی از قطعات این آلبوم در شب مینیمالیست معاصر اجرا شود.»
در شب اول اجرای «اینترنوا» آثاری از لوریس چکناوریان، شوستاکویچ و دبوسی اجرا می گردد که عواید حاصل از هر ۲ اجرا به کودکان کار اختصاص داده می شود. این در شرایطی است که گروه برگزار کننده تصمیم گرفته برای دانشجویان تخفیف ۲۵ درصدی در نظر بگیرد.