انتشار فراخوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان

انتشار فراخوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان

پیلانو: بیست وپنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته های مختلف هنری، برای جوانان ۱۵تا ۲۴ سال در تبریز برگزار می گردد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن فراخوان این دوره از جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، آورده است:
بیست وپنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته های ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون)، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال برگزار می شود.
دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی و معرفی جوانان با عنایت به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را ۲۶ تا ۳۰ مردادماه امسال در شهرستان تبریز برگزار می نماید.
هنرمندان جوان متولد یک فروردین ۱۳۷۳ تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۲ جهت شرکت در این جشنواره می توانند تا سوم مرداد ماه در سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir ثبت نام و حداقل سه و حداکثر شش اثر خویش را فقط در یکی از رشته های جشنواره ارسال نمایند.
بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان دو مرحله دارد که در اولین مرحله هنرمندان جوان در سایت جشنواره ثبت نام و آثار خویش را ارسال می کنند و بعد از بررسی آثار ارسالی توسط هیات انتخاب، هنرمندان پذیرفته شده در جشنواره اجرای کارگاهی خواهند داشت و در کارگاه های جشنواره با یکدیگر رقابت می کنند.
مجید ملانوروزی (مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد)، رییس شورای سیاستگذاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان است و فرح اصولی، محمدعلی بنی اسدی، صداقت جباری، اونیش امین اللهی، جمشید حقیقت شناس، مجتبی آقایی، عبدالرحیم سیاهکارزاده و رضوان صادق زاده اعضای این شورا هستند. رضوان صادق زاده، دبیر هنری و عبدالرحیم سیاهکارزاده، دبیر اجرایی این دوره جشنواره هستند.
هنرمندان جوان و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان می توانند به سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir رجوع کنند.