در فرهنگسرای ارسباران؛ کنسرت تنبورنوازان واله

در فرهنگسرای ارسباران؛ کنسرت تنبورنوازان واله

پیلانو: گروه تنبورنوازان واله به سرپرستی و آهنگسازی حیدر کاکی در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می روند.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، گروه تنبورنوازان واله به آهنگسازی حیدر کاکی در روز جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می رود.
این اجرا به تهیه کنندگی یاسر یگانه و با اجرای قطعاتی به آهنگسازی و تنظیمِ حیدر کاکی روی صحنه می رود.
تصنیف فریاد با شعری از حافظ، آواز برمبنای مقام شاخوشینی با شعری از باباطاهر، تصنیف پریزاد با شعری از سعدی، قطعه بیکران(بی کلام)، تصنیف هی لاوه شعر (آهنگ فولکلور)، دونوازی تنبور و کمانچه، تصنیف وه هار (بهار) با شعری از مولوی کرد، سه نوازی تنبور، کمانچه و دف، تصنیف واران (آهنگ فولکلور)، مقام ساروخانی (تنبور و آواز)، تصنیف برمبنای مقام خانه میری با شعری از بیسارانی؛ قطعات اجرائی در این کنسرت هستند.
گروه «تنبورنوازان واله» سال ۱۳۹۴ به سرپرستی حیدر کاکی تشکیل شد. این گروه فعالیت خودرا با هدف حفظ و اشاعه فرهنگ موسیقایی تنبور و تولید آثاری فاخر برمبنای ته رزهای باستانی تنبور شروع و در ادامه با حمایت ومعرفی هنرمندان با استعداد وجوان برگزیده در جشنواره های سراسری موسیقی به جامعه هنری و دعوت از آنها به این گروه فضایی را برای عرضه توانایی هایشان در اجراهای زنده فراهم نموده است.
مریم شهبازی همخوان، نفیسه سادات عبدالبقایی نوازنده تنبور، زهره کرمی سفیدی همخوان و نوازنده تنبور، عابدین ملکی نوازنده تنبور، مهدی مریدی نوازنده تنبور، فاطمه غلامی نوازنده تنبور، تارا افضلی نوازنده تنبور، خشایار محمدی نوازنده تنبور، علیرضا گلبابایی نوازنده تنبور، سید سیروان یادگاری نوازنده تنبور، رها افضلی همخوان، نوازنده تنبور، شهریار امینی نوازنده تنبور، معین صفری نوازنده تنبورسیامک عزیززاده نوازنده دف، بصیرا حسین پناهی نوازنده دف، مهدی میری زاده نوازنده تار باس، رضا احمدی نوازنده کنترباس، همایون کاکی نوازنده کمانچه هنرمندانی که در اجرای پیش رو در ترکیب گروه «تنبورنوازان واله» روی صحنه می روند از هنرمندانی هستند که در اجرای پیش رو در ترکیب گروه «تنبورنوازان واله» روی صحنه می روند. کنسرت گروه «تنبورنوازان واله» روز جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند بلیت های این کنسرت را بوسیله سامانه ایران کنسرت تهیه کنند.

منبع: