به میزبانی تالار رودكی به صحنه می رود؛ شنیدن زخمه پاییز در روزهای آخر آبان با طعم موسیقی ایرانی

به میزبانی تالار رودكی به صحنه می رود؛ شنیدن زخمه پاییز در روزهای آخر آبان با طعم موسیقی ایرانی

پیلانو: زخمه پاییز عنوان یکی از تازه ترین کنسرتهای پایتخت است که طی روزهای آینده با نوازندگی امیرحسین حقیقی و افشین هنرور پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی پروژه، کنسرت «زخمه پاییز» با نوازندگی و نغمه پردازی امیرحسین حقیقی و با حضور افشین هنرور به عنوان نوازنده تمبک در تالار رودکی روی صحنه می رود.
«زخمه پاییز» مرکب نوازی در دایره مایه های مختلف موسیقی ایرانی، نشات گرفته از باور و درک و شهود فردی نوازنده نسبت به فراز و فرودهای اجتماعی است که در آن زندگی می کند.
در توضیحات تکمیلی این پروژه آمده است:
«زخمه پاییز» اجرائیست که در آن، نغمه ها در فضایی سیال شکل می گیرند؛ با فراز و فرودهای گاه آنی و گاه آرام همانند فصل پاییز که رنگ به رنگ شدن هایش هر بیننده را همراه خود می کند.
همچنین واریاسیون های متعددِ مضراب های راست و چپ، الگوهای مضرابیِ متفاوتی ارائه می دهد، بطوریکه ساختارِ ملودی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از واخون (سیم بم) به عنوان سیم ملودیک و گاه هارمونیِ همراه نغمه ها بر روی سیمِ اول و دوم، به شکلِ محسوسی شنیده می شود.
از خاصیت های دیگرِ این اجرا، نغمه پردازی بر روی سیمِ مُشتاق (سیم سوم) ساز سه تار است.»
امیرحسین حقیقی متولد ۱۳۶۶ و دانش آموخته رشته موسیقی از دانشگاه هنر تهران نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی است.
وی از برگزیدگان هشتمین جشنواره موسیقی جوان بوده و تا حالا کنسرتهای تکنوازی مختلفی را در شهرهای مختلف ایران به صحنه برده است.
این هنرمند همین طور سرپرستی و آهنگسازی گروههای «مهر» و «نوبانگ» را بر عهده داشته و در سالهای اخیر چندین قطعه با کلام و بی کلام را آهنگسازی و منتشر نموده است.
افشین هنرور نیز متولد سال ۱۳۶۷ در شیراز و از شاگردان نوید افقه است. نوازندگی در آلبوم های «بر چشمه خورشید» با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان کیانیان و آلبوم «حسرت بلبل» با صدای کاظم لشکری در کارنامه او دیده می شود. افشین هنرور تا حالا اجرای کنسرتهای مختلفی در شهرهای مختلف ایران در همکاری با گروههای «شکیبا»، «سرو»، «ناسوت»، «دلشدگان»، «اشاره»، «صبا»، «بالوشان» و «مآذون» داشته است.
کنسرت «نغمه پاییز» به تهیه کنندگی یاسر یگانه، با سه تار نوازی امیرحسین حقیقی و تنبک نوازی افشین هنرور، دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در تالار رودکی انجام می شود.