انتظار شنیدنی شد؛ انتشار تازه ترین جزئیات از آلبوم محمد معتمدی با یک گروه هلندی

انتظار شنیدنی شد؛ انتشار تازه ترین جزئیات از آلبوم محمد معتمدی با یک گروه هلندی

به گزارش پیلانو، آلبوم انتظار پروژه حاصل همکاری محمد معتمدی و گروه رامبراند تریو هفته گذشته در هلند رونمایی و منتشر گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از مشاور رسانه ای اثر، آلبوم «انتظار» که پروژه ای حاصل همکاری محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی و گروه «رامبراند تریو» است هفته گذشته در هلند رونمایی و منتشر گردید.
آلبوم انتظار در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ در شهر آمستردام در کلیسایی قدیمی به نام «اُرگل پارک» و به صورت زنده و تک برداشتی ضبط شده است. شرکت هلندیِ «جاست لیسن ریکوردز» ناشر این آلبوم است و صدابرداری زنده این آلبوم را هم برعهده داشته است.
در اجرای آلبوم «انتظار» از سازهای قدیمی، اُرگ های قدیمی، هارپسیکوردهای قدیمی و سازهای باستانی و قدیمی اروپایی استفاده شده است.
محمد معتمدی و رامبراند تریو، در روز سه شنبه ۱۰ اکتبر در شهر خرونینگن اجرایی از این اثر را به صحنه بردند.
همچنین مراسم رسمی رونمایی از آلبوم «انتظار» روز چهارشنبه ۱۱ اکتبر در شهر آمستردام هلند برگزار گردید. این مراسم در کلیسایِ «اُرگل پارک» همان جایی که ضبطِ آلبوم انجام شده، برگزار گردید.
آلبوم «انتظار» هفت قطعه دارد، که عنوان و توضیح هر قطعه به این شرح است:
نخستین آهنگ «انتظار» نام دارد که آهنگی ترکی است. قطعه بعدی «از خون جوانان وطن» نام دارد؛ در این قطعه از شعر معروف عارف قزوینی در تصنیف معروفی با همین نام استفاده شده ولی در اینجا شعر به صورت بداهه و آوازی اجرا شده است.
تصنیف «بهار دلکش»؛ این قطعه با برداشتی تازه و ملودیِ جدیدی نسبت به تصنیفِ قدیمیِ «بهار دلکش» اجرا شده است.
آهنگ «کوزه گر» آوازخوانی بداهه برپایه اشعار خیام است. «دمی با هم به سر بردن» با غزلی از حافظ اجرا شده و شامل آواز و همراهی سازهای پرکاشن و بدون حضور سازهای ملودیک است.
«در میان باغ» قطعه ای آوازی است با شعری از حافظ. قطعه پایانی این آلبوم هم به دکلمه یکی از غزل های حافظ اختصاص دارد. محمد معتمدی در این قطعه غزلی از حافظ را با مطلعِ «نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر» با موسیقی رامبراند تریو دکلمه کرده است.
آلبوم «انتظار» هم اکنون در بازار بین المللیِ موسیقی انتشار یافته است و بزودی در بسترِ پلتفورم های داخلی هم در اختیار علاقه مندان به موسیقی قرار می گیرد.
در کارنامه هنری محمد معتمدی آثار ماندگاری وجود دارد که بعضی از آنها حاصل همکاری با گروه ها و هنرمندان خارجی است. پیشبینی می شود که همکاری جدید محمد معتمدی با «رامبراند تریو» آغازگر فصل جدیدی از فعالیتهای این خواننده موسیقی ایرانی باشد.