دیو آنه به آرتیبیشن رسید

دیو آنه به آرتیبیشن رسید

پیلانو: نمایشگاه گروهی دیو آنه به کیوریتوری سجاد باغبان ماهر روز جمعه 23 تیر در گالری آرتیبیشن انجام می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، نمایشگاه گروهی با آثاری از احسان ارجمند، نیلوفر قادری نژاد، حسین مجنی، داور یوسفی، امین بینش پژوه، رضا هدایت، کیومرث هارپا و عباس شهسوار با عنوان «دیو آنه» از روز جمعه ۲۳ تیر تا یکشنبه ۱ مرداد در گالری آرتیبیشن برگزار می گردد.
انتخاب این آثار با نگاه به مفهوم دیو و آنه و در نهایت ترکیب دو واژه رخ داده است.
سجاد باغبان ماهر در توضیح این نمایشگاه نوشته است: «دیو فقط یک واژه نیست، دیو نماد مهمی در تاریخ، فرهنگ و زندگی روزمره ایرانی است. ما همیشه با دیو درگیریم و با دیوان گلاویز! گاه حتی با دیو همراهی و تعامل می نماییم. دیو قسمتی از واقعیت زندگی ما بوده و است. دیو، خدایی است که اهریمن شده است. «زبان، خانه وجود آدمی است». کلمات، مفاهیم را می سازند و مفاهیم به زندگی ما معنا می دهند. تأمل در کلمه ها، عمیق ترین فهم را از شیوه زیست هر جامعه ای آشکار می کند. زبان فارسی سرشار از دیو است. حذف دیو از تاریخ ادبیات و اساطیر ایرانی، حدودا نا ممکن است و نقصان بزرگی پدید می آورد. چندین ترکیب در ادبیات و فرهنگ عامه از دیو تولید شده است: دیو وارونه کار؛ دیو سیرت؛ دیو صورت؛ دیو بدسگال؛ دیوباد؛ دیودل و دیو آنه!»
علاقه مندان به تماشای آثار نمایشگاه «دیوآنه» می توانند هر روز از تاریخ ۲۳ تیر تا ۱ مرداد از ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری آرتیبیشن به آدرس خیابان شریعتی، نرسیده به همت، خیابان گل نبی غرب، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، کوچه قندی (دریا) پلاک ۶ مراجعه کنند.

منبع: