درددل های یک بازیگر قدیمی

درددل های یک بازیگر قدیمی

به گزارش پیلانو، روز سه شنبه به پای دردِ دل های گیتی معینی نشستیم، از شازده ای نوشتیم که شاعر هم بود، اظهارات تهیه کننده «تصور» را در رابطه با اکران فیلمش شنیدیم، آگاه شدیم که یک انیمیشن ایرانی به جشنواره انسی راه یافته است و کشف مهم در شمال غرب ایران بودیم.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، گفتگویی با گیتی معینی بر خروجی ایسنا داشتیم که زمانی از بازیگران پُرکار تلویزیون محسوب می شد، اما مدتی است در قاب تصویر دیده نمی شود و دلیل این اتفاق را مطرح نشدن پیشنهاد از طرف تلویزیون عنوان نمود. وی در این گفت و گو بیان کرد: تلویزیون گویا دیگر جای از ما بهتران شده است و مدت هاست که کسی به من پیشنهاد کار نداده است.
بیشتر بخوانید:
سفارش های سیما فردوسی به تلویزیون و نمایش خانگی

شازده شاعر
در این روز همین طور به مناسبت سالروز تولد نادر نادرپور گزارشی از او نوشتیم؛ شاعری که «از نوادگان نادرشاه افشار بود و همین نسبت با خاندان نادرشاه سبب شد در فضای آن روزگار لقب «شازدگی» به او داده شود. هر چند شعر او از طرف بسیاری چون مشیری و اخوان ستوده می شد، از طرف دیگرانی هم به احساسی بودن بیش از اندازه و فرم گرایی متهم می شد تا جایی که فروغ، او را محافظه کار و شازده و نه شاعر می خواند.»

اظهارات تهیه کننده فیلمی با بازی لیلا حاتمی درباره ی اکران
بدنبال اکران فیلم سینمایی «تصور» با بازی لیلا حاتمی و مهرداد صدیقیان، تهیه کننده فیلم «تصور» با اظهار امیدواری از این که روند استقبال مخاطبان از سینما تا انتهای سال ادامه داشته باشد، بیان کرد: برای «تصور» توقع فروش ۱۰۰ میلیاردی ندارم اما اطمینان دارم که تماشاگران فیلم از آن راضی خواهند بود. این فیلم از چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه اکران می شود.

اکران تابستانی با جواد عزتی و پژمان جمشیدی
این در حالیست که با نزدیک شدن به انتها خردادماه و تمام شدن مدت زمان نمایش برخی فیلم هایی که از اواخر اسفند سال قبل روی پرده سینماها بودند، از ۱۷ خردادماه فیلم های جدیدی راهی اکران می شوند تا ترکیب تازه تری در چرخه اکران شکل بگیرد. راز این رو در گزارشی تعدادی از این فیلم ها را مرور کردیم.
بیشتر بخوانید:
روایت زنی که تغییر جنسیت می دهد

حضور انیمیشن ایرانی به جشنواره انسی
در ادامه باخبر شدیم که انیمیشن کوتاه «یونیفورم ما» ساخته یگانه مقدم مقرر است که در شصت و سومین دوره جشنواره بین المللی معتبر انیمیشن انسی فرانسه به معرض نمایش گذاشته شود.

خزاعی به وزارت خارجه رفت
همین طور در این روز رییس سازمان سینمایی کشور به منظور تبادل نظر درباب گسترش تعاملات بین المللی و همکاریهای فرهنگی و سینمایی، با حضور در محل وزارت امور خارجه با سخنگوی وزارت امور خارجه و تعدادی از سفرای ایران در کشورهای مختلف به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

زمان برگزاری بخش بین الملل تئاتر صاحبدلان مشخص شد
از سویی اعلام گردید که بخش بین الملل دوازدهمین دوره سراسری و نخستین دوره بین المللی تئاتر صاحبدلان با حضور ۴ گروه بین المللی، ۲۸ خرداد تا ۱ تیر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیری محمود فرهنگ در شهر قزوین برگزار می شود.

با پایان تعطیلات به کدام کنسرت ها برویم؟
در عرصه موسیقی نیز نگاهی به کنسرت هایی داشتیم که پس از دو روز تعطیلی ۱۴ و ۱۵ خرداد به روی صحنه می روند.
همین طور بعد از اعلام خبر برگزاری کنسرتهای محسن یگانه و امید حاجیلی در ایام پیش رو، حالا گروه ماکان نیز مقرر است به روی صحنه برود.

سرِ مرد نشسته روی پل را دزدیدند!
قسمتی از اثر حجمی «نشسته روی پل» نصب شده در پایتخت به سرقت رفته است اما این نخستین نمونه در میان مجسمه های شهری نیست. مجسمه های شهری در این سال ها همیشه دستخوش فراز و نشیب بوده و با حاشیه های مختلفی روبه رو شده اند؛ از ساخت سردیس های ناهمگون و نازیبا از چهره ها و مفاخر ملی گرفته تا سرقت و تخریب آثار باارزش.

جادوی فرعون
در ادامه رویدادهای روز سه شنبه، وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر از ثبت رکورد بیشترین تعداد توریست ماهانه در این کشور آگاهی داد. بگفته او مصر در ماه آوریل شاهد استقبال بیشترین تعداد توریست در طول تاریخ این کشور با حدود ۱.۳۵ میلیون نفر به لطف تصمیمات پشتیبانی از گردشگری و سرمایه گذاری بوده است.

مصائب ویزای شنگن از ایران تا ترکیه
همین طور ترکیه ادعا نمود ۵۰ درصد درخواست ویزای شنگن شهروندان این کشور ریجکت می شود و سهمیه این ویزا برای ترکیه ای ها در مقایسه با گذشته به یک پنجم رسیده است. اتحادیه اروپا در حالی این ادعا را رد کرد، که در ایران نیز مجریان تورهای خارجی می گویند، تعداد نوبت های ویزای شنگن در ایران هم محدود شده، بطوریکه برای مردم عادی گرفتن وقت ویزای شنگن از برخی سفارتخانه ها خیلی مشکل شده است.

کشف مهم در شمال غرب ایران
افزون براین ها، کشف مهمی در شمال غرب ایران داشتیم. نتایج کاوش در «تپه کهنه صوفیان» به شناسایی محوطه ای از دوران مس و سنگ قدیم (فرهنگ دالما) در منطقه مرتفع شمال غرب ایران منجر گردید. باستان شناسان بر این نظرند، این کشف به دانسته های ایران از فرهنگ هزاره پنجم پیش از میلاد، حدود ۷۰۰۰ سال پیش بیفزاید.
دست آخر اینکه باستان شناسان ابزارهای هفتصدهزارساله ای را در یونان کشف کرده اند که می تواند تاریخ را بازنویسی کند و گروهی از کارگران جاده ساز یک مجسمه تاریخی کمیاب را در مکزیک کشف کردند.
پیشنهادهایی برای خواندن:
حمایت برنده نوبل از «امبر هرد»
یک درخواست شخصی از بشریت
قشر موثر جامعه را به رسمیت بشناسیم
اتفاق عجیب بعد از قهرمانی «ناهید کیانی» در مسابقات جهانی