در دیدار با مدیران خانه موسیقی مطرح شد؛ قول وزیر ارشاد برای رفع مشکلات موسیقی سنتی

در دیدار با مدیران خانه موسیقی مطرح شد؛ قول وزیر ارشاد برای رفع مشکلات موسیقی سنتی

پیلانو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرعامل و اعضای هیئت موسس خانه موسیقی ایران از تلاش دولت برای رفع مشکلات موجود در موسیقی سنتی و احیای جایگاه معلم هنر در سیستم آموزشی سخن گفت.

به گزارش پیلانو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز گذشته (چهارشنبه نوزدهم آبان) با مدیرعامل و اعضای هیئت مؤسس خانه موسیقی ایران دیدار و گفت و گو کرد.
اسماعیلی اظهار داشت: امیدوار هستم برگزاری چنین جلساتی سرآغاز خوبی برای تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اساتید موسیقی کشور شود. وزارت فرهنگ نگاه حمایتی به احیا و گسترش موسیقی اصیل و سنتی دارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: موسیقی اصیل نواحی و اقوام ایرانی باید گسترش یافته و حفاظت شود، برای اینکه باتوجه به پیوند این موسیقی با لایه های فرهنگ و تاریخ کشور، اهتمام به آن ضروری تر به نظر می آید. هیچ زبانی شیواتر و پویاتر از زبان هنر برای بیان احساسات وجود ندارد. در گوشه گوشه کشور ما شعر و ادب موج می زند و این امر در سروده ها و موسیقی نواحی تجلی می یابد.
رئیس شورای هنر اشاره کرد: نگاه ما نسبت به جایگاه موسیقی سنتی که در بحران است این است که هرچه سریع تر چاره ای برای رفع مشکلات آن پیدا نماییم.
وی با اشاره به نقش آموزش هنر در دوران کودکی، اضافه کرد: راه اندازی و احیای جایگاه معلم هنر در مدارس مهمست و به شخصه این مساله را در دولت دنبال خواهم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: وجود هنرستان در تمامی استانها لازم است و به همکارانم سفارش کرده ام در همه استانها حداقل یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه وجود داشته باشد.
اسماعیلی افزود: خانه موسیقی از اصناف هنری همکار ما هستند که با وجود بودجه کم اختصاصی، کوشش های بهادار ای داشته اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: هنرمندان موسیقی می توانند در حوزه های آموزش، تولید، پژوهش و خلق کارهای فاخر اقدام نمایند و این وزارتخانه از آنها حمایت خواهدنمود و رشد و شکوفایی خصوصاً در زمینه موسیقی اصیل ایرانی از ضروریات است و وظیفه ما دراین زمینه حمایت و پشتیبانی حداکثری است.

منبع: