نهیب هنرمند به مخاطب درباره زمین

نهیب هنرمند به مخاطب درباره زمین

به گزارش پیلانو نمایشگاه آثار جواد علیمحدی اردکانی با عنوان «زمین» از تاریخ ۲۱ آبان در گالری آرتیبیشن به نمایش درخواهد آمد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، نقاشی های جواد علیمحمدی اردکانی در مجموعه «زمین» با نگاهی متفاوت به طبیعت و یادآوری «زمین» بعنوان بستر اصلی و اولیه زیست بشریت، خلق شده است.
هدف از نمایش این آثار علاوه بر اهمیت تکنیک و زیبایی شناسی هنری در نهیبی است که به مخاطب و نوع نگرش و برداشتش از طبیعت پیرامونش خواهد داشت.
اردکانی که پژوهش هنر را در مقطع دکترا آموخته، پیش از این مجموعه آثارش در هفده نمایشگاه گروهی و انفرادی همچون گالری های لاله، باران، درسا، اکو و فرمانفرما به نمایش در آمده است و طی سه دهه فعالیت حالا با مجموعه «زمین» به گالری آرتیبیشن می آید.
در استیتمنت این نمایشگاه نوشته شده: «از خاک و خُرده سنگ تا کوه های سترگ و از مِهِ سیال تا آسمان ابراندود، نه در درخشان ترین ساعاتِ نورانی روز، بلکه در لحظاتی که جلوه ی “زمین” با کژتاب های نورِ غروب یا صبحگاهان و یا تیرگی شباهنگامی که هیأت و هیبتِ این عناصر حادثه ی «زمین-بودگی» را ممکن کرده، موجِد پویاییِ تکاملیِ نگاهِ به “زمین” در مجموعه ای است که جواد علیمحمدی اردکانی به همین نام فراهم آورده است. تاثیر سایه ها یا تجلیِ اعجاب انگیز نور خورشید در پیکره ی ابرها و یا پرهیبِ حس انگیز تاریک و روشنِ شبانگاهی بر دامنه و قامت کوه ها انتخاب و بازآفریده شده اند تا دیالکتیکی از تلفیق ادارک دیداری مخاطب از عناصر سختِ زمین، درهم تنیده با عناصرِ نرم آن به وجود آورد».
نمایشگاه زمین از ۲۱ آبان تا ۳۰ آبان ماه برای نمایش عمومی برپاست و بازدید از این نمایشگاه هر روزه از ساعت ۱۱ بامداد تا ۲۰ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با هماهنگی قبلی امکان پذیر خواهد بود.
علاقه مندان می توانند برای تماشای آثار از نزدیک با رعایت پروتکلهای بهداشتی به نشانی: خیابان شریعتی، پایین تر از حسینه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، شماره شش، گالری آرتیبیشن رجوع کنند.
همینطور نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه در سایت آرتیبیشن (www. artibition. net) دایر خواهد شد.
تلفن تماس علاقمندان جهت هماهنگی و بازدید از آثار: ۰۲۱۲۲۹۲۲۵۳۸
تلفن پاسخگویی واتساپ و تلگرام: ۰۹۳۷۶۰۳۶۹۶۸

منبع: