سفره های حسینی در پاریس به معرض نمایش گذاشته شد

سفره های حسینی در پاریس به معرض نمایش گذاشته شد

نمایشگاه عکس «سفره های حسینی» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، بصورت آنلاین در پاریس اجرا شد.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی، گزیده ای از منتخبان پنج دوره مسابقه عکاسی «سفره های حسینی» به همراه دو اثر از محمدمهدی رحیمیان و محمدصالح حجت الاسلامی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، بصورت آنلاین در پاریس به معرض نمایش گذاشته شدند.
تعداد ۲۲ عکس محرمی در قالب نمایشگاهی با عنوان اربعین، شامل ۲۰ عکس منتخب از میان آثار برگزیده پنج دوره مسابقه عکاسی سفره های حسینی که طی سالهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱ برگزار شده اند و دو اثر از محمدمهدی رحیمیان از اعضای شورای سیاستگذاری و داوری این مسابقات و محمدصالح حجت الاسلامی صاحب امتیاز و دبیر مسابقات سفره های ایرانی اسلامی، در یک نمایشگاه مجازی توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه بصورت آنلاین به معرض نمایش گذاشته شد.
سایر هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: پدرام اجتماعی، فرشته ادب جو، محمود بازدار، سیدمرتضی جعفری، رضا جلالی، ندا جوادی صباحی، مهدی جهانگیری، سید علی حسینیان نسب، سید علی حسینی فر، عبدالله حیدری، رضا رادپور، علیرضا رحمانی، مسعود ساکی، هاشم شاکری، قاسم شیشه گری، صادق عسکری، احسان کمالی، داوود کهن ترابی، ناصر محمدی، منصوره معتمدی.
این عکس ها متعلق به شهرهای مختلف کشور است و ضمن به تصویر کشیدن قسمتی از مناسک عزاداری محرم و صفر، تاکید جدی و محوری بر فرآیند خورانیدن عزاداران حسینی و پخت و توزیع نذورات دارد. علاقمندان در سرتاسر جهان می توانند بوسیله نشانی http: //paris.new.icro.ir/Agenda/Arba%C۳%AFn۵۶ به تماشای آنلاین این آثار بنشینند.
آغاز این نمایشگاه از روز اربعین حسینی بوده و تا ۱۹ مهرماه (۲۷ سپتامبر تا ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت.
داورانی که طی مسابقات پنجگانه برگزار شده در انتخاب این آثار نقش داشته اند به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: مجتبی آقایی، حسین بهرامی، مهدی توکلیان، امیرعلی جوادیان، محمدمهدی رحیمیان، مسعود زنده روح کرمانی، مهدی سروری، مژگان طریقی، فرامرز عامل بردبار، یدالله عبدی، سیدعباس میرهاشمی.
مسابقات سفره های ایرانی اسلامی از سال ۱۳۸۷ در بخش خصوصی طراحی و اجرا شده و تا کنون بیش از ۱۹ مسابقه ملی و ۱۹ نمایشگاه داخلی و خارجی با موضوعات نوروز، رمضانف محرم و یلدا برگزار کرده است. پیش از این و در کمتر از یک سال گذشته، گزیده ای از آثار منتخب شش دوره مسابقه عکاسی از سفره های افطاری در یونان، نمایشگاه بزرگ برگزیدگان پنج دوره مسابقه عکاسی از سفره هی هفت سین در برج آزادی بصورت فیزیکی و برگزیدگان سه دوره از مسابقات عکاسی از سفره های یلدا در پاریس و تهران بصورت آنلاین به نمایش درآمده اند.