خلق نقاشی عظیم به احترام کادر پزشکی

خلق نقاشی عظیم به احترام کادر پزشکی

به گزارش پیلانو یک نقاشی ۶۰۰۰ متری به احترام قربانیان ویروس «کووید ـ ۱۹» و کادر پزشکی که با حضور در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا جان خویش را به خطر می اندازند در یکی از پارکینگ های شهر نیویورک خلق شد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، این نقاشی ۶۰۰۰ متری که توسط «جرج رودریگز گرادا» هنرمند کوبایی ـ آمریکایی خلق شده است چهره یک پزشک که ماسک بر چهره دارد را در منطقه «کویینز» شهر نیویورک به تصویر می کشد.
این اثر که «ما نور هستیم» نام دارد با هدفِ در مرکز توجه قرار دادن قربانیان نامرئی این بحران جهانی خلق شده است.
هنرمند این اثر همینطور تلاش دارد این حقیقت را در مرکز توجه قرار دهد که بالاترین آمار جان باختگان ویروس کرونا به سیاه پوستان، لاتین ها و طبقه کارگر تعلق دارد؛ چون که این افراد اغلب شغل های ضروری را در اختیار دارند.
این اثر هنری در حقیقت چشمان دکتر «دلفونسو دکو» یکی از پزشکانی که در جریان مبارزه با ویروس کرونا جان خویش را از دست داده است به تصویر می کشد.
«رودریگز» بیان نمود: «دکتر «دکو» یک پزشک متخصص اطفال و در آستانه بازنشستگی بود و این حقیقت که از کار کردن در این حرفه دست نکشید و به معالجه مردم ادامه داد و خویش را قربانی کرد مرا به شدت تحت تأثیر قرار می دهد. این عملی قهرمانانه است.»
«رودریگز گرادا» بیشتر برای خلق نقاشی هایی با ابعاد بزرگ شناخته می شود. همچون آثار مشهور او به پرتره «باراک اوباما» سال ۲۰۰۸ می توان اشاره نمود.