با صدور بیانیه ای اعلام شد؛ برگزاری رویدادهای هنری در فضای مجازی تنها با تأیید ارشاد مجاز است

با صدور بیانیه ای اعلام شد؛ برگزاری رویدادهای هنری در فضای مجازی تنها با تأیید ارشاد مجاز است

به گزارش پیلانو مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ارشاد با انتشار اطلاعیه ای برگزاری رویدادهای هنری در فضای مجازی را مشروط به قرار گرفتن در قالب های قانونی کشور و دریافت تاییدیه از این نهاد دولتی اعلام نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها در قالب قوانین و مقررات جاری کشور و با دریافت تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجاز است.
در متن این بیانیه که از جانب مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافته، آمده است:
۱- با عنایت به افزایش مصرف محصولات فرهنگی و هنری در فضای مجازی، افزایش برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری توسط دستگاه ها و مؤسسات در فضای مجازی را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می نماییم.
۲- اصول و ضوابط محتوایی تولید و عرضه محصولات و آثار فرهنگی و هنری تابع همان مقررات جاری تولید محصولات فرهنگی است و صرف فراهم بودن بستر عرضه در فضای مجازی نمی تواند ناقض آن مقررات باشد.
۳- برگزاری پویش ها، جشنواره ها و سایر رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه ای در فضای مجازی هم بدون هماهنگی این وزارتخانه مجاز نمی باشد.
۴- دستورالعمل صدور مجوز و نظارت بر عرضه آثار فرهنگی و هنری از راه رسانه های برخط هم نهایی شده و بزودی ابلاغ خواهد گردید.
۵- با ابلاغ دستورالعمل مذکور، هر گونه عرضه محصولات فرهنگی، هنری و رسانه ای در بسترهای دیجیتال باید با هماهنگی بخش های مرتبط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، با نظر تخصصی بخش های مربوطه، شامل؛ معاونت امور فرهنگی، معاونت امور هنری، سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری و بنیاد بازی های کامپیوتری، مرجع صدور مجوز عرضه آثار فرهنگی و هنری در بسترهای دیجیتال خواهد بود.
۶- تصمیم گیری در مورد نمایشگاه مجازی کتاب با شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و هر گونه نمایشگاه یا بستر عرضه کتاب بعنوان «نمایشگاه مجازی کتاب تهران»، خارج از این فرایند فاقد اعتبار است.