در قالب مجموعه فانوس ؛ فرازی از دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه مبارک رمضان شنیدنی شد

در قالب مجموعه فانوس ؛ فرازی از دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه مبارک رمضان شنیدنی شد

به گزارش پیلانو مرکز موسیقی انقلاب اسلامی (مأوا) و موسسه عقیق در آخرین شب از ماه مبارک رمضان فرازی از دعای وداع امام سجاد(ع) با این ماه عزیز را در اختیار مخاطبان قرار دادند.
دریافت ۹۶ MB
به گزارش پیلانو به نقل از مهر، همزمان با فرا رسیدن آخرین شب از ماه مبارک رمضان مرکز موسیقی انقلاب اسلامی (مأوا) با همکاری موسسه «عقیق» فرازی از دعای وداع امام سجاد (ع) از ماه رمضان را با صدای سید مصطفی الموسوی منتشر نمود. این اثر در چارچوب آخرین تولید مجموعه «فانوس» در حین برگزاری پروژه «شب های دلتنگی» پیش روی شنوندگان قرار گرفته است.
در متن این قطعه آمده است:
وَ قَدْ أَقَامَ فِینَا هَذَا الشَّهْرُ مُقَامَ حَمْدٍ وَ صَحِبَنَا صُحْبَهَ مَبْرُورٍ
ماه رمضان در بین ما بس ستوده زیست و ما را مصاحب و یاری نیکو بود
وَ أَرْبَحَنَا أَفْضَلَ أَرْبَاحِ الْعَالَمِینَ ثُمَّ قَدْ فَارَقَنَا عِنْدَ تَمَامِ وَقْتِهِ وَ انْقِطَاعِ مُدَّتِهِ وَ وَفَاءِ عَدَدِهِ
و گرانبهاترین سودهای مردم جهان را به ما ارزانی داشت. اما چون زمانش به سر رسید و مدتش و شمار روزهایش پایان یافت، آهنگ رحیل کرد.
فَنَحْنُ مُوَدِّعُوهُ وِدَاعَ مَنْ عَزَّ فِرَاقُهُ عَلَیْنَا وَ غَمَّنَا وَ أَوْحَشَنَا انْصِرَافُهُ عَنَّا
اینک با او وداع می نماییم، همانند وداع با عزیزی که فراقش بر ما گران است و رفتنش ما را غمگین و گرفتار وحشت تنهایی کند
«مرکز ماوا» با عنایت به تعطیلی جلسات به دلیل شیوع کرونا و اهمیت بهره مندی از شب های ماه مبارک رمضان، با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری مشخص شده میزبان مردم شب زنده دار تهران در پارکینگ پارک ارم بود. در این طرح شرکت کنندگان از داخل اتومبیل های خود شاهد ویژه برنامه های قرائت قرآن، سرود، شعرخوانی، تواشیح، سخنرانی، مناجات و مداحی بودند.