از محل موزه آبگینه تهران؛ سه تار نوازی کیهان کلهر جهانی شد

از محل موزه آبگینه تهران؛ سه تار نوازی کیهان کلهر جهانی شد

به گزارش پیلانو کنسرت آنلاین سه تار نوازی کیهان کلهر نوازنده جهانی موسیقی ایرانی شامگاه پنجشنبه اول خرداد ماه از محل موزه آبگینه تهران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، کیهان کلهر نوازنده جهانی موسیقی ایرانی که عموم مخاطبان وی را بیشتر بعنوان نوازنده کمانچه می شناسند، شامگاه پنجشنبه اول خرداد ماه از محل موزه آبگینه تهران کنسرت آنلاینی را در ایام کرونایی برای طرفدارانش اجرا کرد.
در این کنسرت که با استقبال ۲۵ هزار نفری مخاطبان همراه بود کیهان کلهر ساعت ۲۱: ۳۰ از راه صفحه شخصی اش در اینستاگرام به مدت یک ساعت قطعاتی را به صورت تک نوازی سه تار اجرا کرد.
این نوازنده جهانی که در سال های اخیر کنسرتهای گوناگونی را همراه با نوازندگان ایرانی و خارجی در کشورمان و سایر کشورهای دیگر برگزار کرده کنسرت خویش را با قطعه ای در دستگاه سه گاه شروع کرد. ایشان در ادامه قطعات دیگری را در دستگاه چهار مضراب و ابوعطا اجرا کرد.
«از غم عشق تو ای صنم» و «مرغ سحر» همچون قطعات ماندگار موسیقی ایرانی که پیش از این کلهر با همراهی دیگر استادان موسیقی ایرانی همچون حسین علیزاده و محمدرضا شجریان در کنسرتهای مختلف اجرا کرده بود، آثاری بودند که در این کنسرت برای مخاطبان به صورت تک نوازی سه تار اجرا شد.
کیهان کلهر بعد از آنکه با دریافت جایزه وومکس بعنوان مرد سال موسیقی جهان در سال ۲۰۱۹ عرضه شد، مجموعه کنسرتهای «شهر خاموش» را در تالار وحدت به صحنه برد. در این اجرا کوارتت مینیاتور، کلهر را همراهی می کرد.