اثر بنکسی در ستایش کادر درمانی

اثر بنکسی در ستایش کادر درمانی

به گزارش پیلانو «بنکسی» هنرمند ناشناس بریتانیایی اثر جدید خویش را با مبحث ستایش کارکنان حوزه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند به یکی از بیمارستان های بریتانیا اهدا کرد.
به گزارش پیلانو به نقل از آرت نت، «بنکسی» در این اثر، پسرکی را حین بازی با عروسکی شنل پوش در لباس یک پرستار به تصویر کشیده است.
در کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت من» در آن رها شده اند به چشم می خورد.
«بنکسی» این اثر جدید را به همراه یادداشتی به بیمارستان عمومی «ساوت همپتون» اهدا کرده است. این بیمارستان میزبان محققان ویروس «کرونا» است که در کوشش برای کشف واکسن این ویروس هستند.
قرار است این اثر هنری تا پاییز در همین بیمارستان در معرض نمایش گذاشته شود و سپس در یک حراجی به فروش برسد. سود حاصل از فروش این اثر به «سرویس سلامت همگانی» اهدا خواهد شد و با عنایت به تاریخچه فروش آثار پیشین «بنکسی» می توان انتظار داشت مبلغ قابل توجهی از فروش آن حاصل شود.
این اولین اثر «بنکسی» از زمان شروع قرنطینه به علت شیوع کرونا نیست. این هنرمند پیشتر از مجموعه ای از نقاشی های جدید بر روی دیوار خانه اش رونمایی کرده بود.
«بنکسی» هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و مبحث هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون نقاشی های وی بارها از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.