سفر موسیقایی به درون انسان درگیر با کرونا بعلاوه قطعه

سفر موسیقایی به درون انسان درگیر با کرونا بعلاوه قطعه

به گزارش پیلانو «ژرفا» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی به نوازندگی پیانو بردیا صدرنوری و سپاس صدرنوری و نوازندگی گیتار الکتریک صالح حدیدی است که با تمرکز بر موقعیت انسان امروزی در ایام کرونایی منتشر گردید.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش»، بردیا صدرنوری ـ نوازنده پیانو ـ درباره این اثر توضیح داد: شرایط روزهای کرونایی به همه مردم دنیا نشان داد که آدمی باید جور دیگری به زندگی نگاه کرده و برای آینده خود برنامه ریزی کند. ما آدم ها پیش از شیوع ویروس کرونا با سرعت رو به جلو حرکت می کردیم، بدون آن که بدانیم همه ما به صورتی در نابود کردن طبیعت پیرامون خود نقش داریم. از طرفی نوع ارتباطمان نیز به شکلی بود که همه رفتارها و شرایط انسانی، ما را تبدیل به ماشین کرده بود و کم کم وجوه انسانی ما به دست فراموشی سپرده می شد. اما فارغ از اتفاقات ناگواری که پیرو شیوع بیماری «کووید ۱۹» همچون مرگ خیلی از انسان ها و فشار و محدودیت های اقتصادی و اجتماعی پیش آورد، حضور کرونا برکاتی را نیز به دنبال داشت.
او اضافه کرد: شرایطی به وجود آمد که انگار بر سر این حرکت تند زندگی انسان ها ترمز محکم و میخکوب کننده ای زده شد. همه مجبور شدند باردیگر به عقب نگاه کنند و بر طبق این نگاه عمیق و ژرف، تعریف جدیدی از ارتباطات اجتماعی و خانوادگی خود و زندگی خود داشته باشد. این روزهای عجیب که حالا همه دنیا را فرا گرفته، ما انسان ها را مجبور کرد تا به شکلی دیگر به دنیا نگاه کنیم؛ شرایطی که ما در آهنگ «ژرفا» نیز به آن توجه داشتیم. شرایطی که تداعی کننده نگاه به درون آدمی و مهم تر از آن نگاه عمیق تر به جهان برای یک تعریف باردیگر از زندگی است. از نظر من «ژرفا» سفری درونی به اعماق زندگی در شرایط این روزهای دنیا است که امیدوارم بتواند تاثیرش را روی مخاطب داشته باشد.
«این آهنگ در امتداد پروژه ای است که مدتی پیش آغاز کردم و در این راستا اجرایی هم با ارکستر سازهای زهی به رهبری استاد لوریس چکناوریان داشتم. به عبارتی این فضا نوعی موسیقی تلفیقی و آمبیانت بوده که نوازندگی پیانوی من نمایندگی سبک موسیقی ایرانی را بر عهده داشته است.»
در این قسمت می توانید به این اثر گوش دهید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: audio/mp3