به نشانه همدلی در روزهای کرونایی؛ ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان اروپا سرود شادی می نوازند

به نشانه همدلی در روزهای کرونایی؛ ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان اروپا سرود شادی می نوازند

پیلانو: ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان اروپا کنسرت مشترکی به نشانه همبستگی در مقابله با همه گیری جهانی ویروس کرونا اجرا می کنند.

به گزارش پیلانو به نقل از وابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان اروپا کنسرت مشترکی به نشانه همبستگی در مقابله با همه گیری جهانی ویروس کرونا اجرا می کنند. طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این اجرا بعد از انجام مراحل تدوین، از شبکه سراسری تلویزیون ایتالیا پخش می شود.
در این کنسرت مشترک، «سمفونی شماره ۹ بتهوون» موسوم به «سرود شادی» اجرا خواهد شد؛ به صورتی که هر یک از نوازندگان بخش های مربوط به خودرا به تنهایی در منزل نواخته و با چیدمان هنری این تصاویر در کنار یکدیگر، محصول نهایی برای انتشار در فضای مجازی و پخش تلویزیونی آماده خواهد شد.
هر یک از این اجراها ازراه دور، زیر نظر «پائولو اولمی» ـ رهبر ارکستر جوانان اروپا ـ انجام می شود و این هنرمند تنظیم نهایی را نیز برعهده خواهد داشت. او که رهبری ارکستر را از سال ۱۹۷۹ میلادی آغاز کرده، رهبری ده ها ارکستر معتبر در سراسر دنیا را بر عهده داشته و جوایز بین المللی مختلفی را هم از آن خود ساخته است.
پائولو اولمی در سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در سال ۱۳۹۵ در تالار وحدت تهران اجرا داشت و سال ۲۰۱۷ در برگزاری کنسرت سالانه عید پاک شهر «راونا» (Ravenna) در ایتالیا، رهبری ارکستری متشکل از نوازندگان ارکستر سمفونی تهران و ارکستر اروپایی جوانان را عهده دار بود.

منبع: