برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان؛ برگزاری جشنواره ۳۱۳ ثانیه انتظار

برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان؛ برگزاری جشنواره ۳۱۳ ثانیه انتظار

به گزارش پیلانو معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های نیمه شعبان با عنوان بامداد امید اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود برنامه های نیمه شعبان در فضای مجازی برگزار می گردد.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های این سازمان در روزهای نیمه شعبان اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود و پیشگیری از شیوع کرونا و ضرورت در خانه ماندن، برنامه ها در فضای مجازی برگزار می گردد تا مردم بتوانند با ماندن در خانه هم در برنامه ها هم مشارکت داشته باشند.
وی اضافه کرد: همچون برنامه های نیمه شعبان می توان به جشنواره فیلم های «۳۱۳ ثانیه ای انتظار» اشاره نمود. این جشنواره با مشارکت شبکه قرآن و مسجد مقدس جمکران و با شعار «برای ظهور، همدل باشیم» برگزار می گردد. علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند با مبحث مهدویت، فرهنگ انتظار، عدالت، مقاومت، شهدا، اقتصاد و… در دو بخش اصلی و رقابتی و جنبی شرکت نمایند. در بخش اصلی می توانند فیلم، مستند و پویانمایی و در بخش جنبی هم نماهنگ در ۳۱۳ ثانیه تولید و برای جشنواره ارسال نمایند.
فاطمیان پور در ادامه اظهار داشت: پویش مجازی «هدیه ای به امام زمان (عج)» با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) برگزار می گردد. جهت شرکت در این پویش مردم می توانند تصویر آذین بندی و چراغانی خانه و در منازل خویش را در فضای مجازی به اشتراک گذارند. همینطور می توانند در بخش های؛ نقاشی، طرح گرافیکی، عکس نوشت، شعر و داستان شرکت نمایند. ضبط شعرخوانی، مداحی، قرائت دعای سلامتی و دعای فرج، ضبط ویدئوی یک دقیقه ای و بیان دل گویه با امام زمان (عج)، تقدیم یک کار خوب در روزهای نیمه شعبان به امام زمان (عج) با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو، برگزاری جشن خانگی و جشن مجازی با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو از دیگر بخش های این پویش است. این پویش محدودیت سنی ندارد فقط شرکت کنندگان باید آثار خویش را در اینستاگرام و با هشتک # بهیاداو و # بهسویآسمان همراه با تگ کردن صفحه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) chashmbe_rahe۱۲@ و فرهنگ سرای مترو farhangsarametro@ منتشر کنند.
وی بیان نمود: همینطور با همکاری و مشارکت شبکه پنج سیما برنامه «عطر عاشقی» که یک مجله تلویزیونی است، تولید و پخش می شود. مسابقه کتابخوانی «طاووس اهل بهشت» با محوریت کتاب «خورشید مغرب» اثر محمدرضا حکیمی به صورت مجازی از دیگر برنامه های نیمه شعبان است. ویدئوهای تصویری با عنوان «کلیپ انتظار» توسط سازمان فرهنگی هنری تولید و در فضای مجازی منتشر می شود. همینطور پرچم هایی برای نصب در تاکسی ها و اتوبوس های شهر تهران توسط این سازمان تولید می شود.
وی به برگزاری نگاه گذر در ۱۶ ایستگاه مترو اشاره نمود و اظهار داشت: طرح های گرافیکی با مبحث نیمه شعبان و با عنوان «در انتظار روز نو» در ایستگاه های متروی تهران به معرض نمایش گذاشته می شود. همینطور کلیپ های تصویری صامت با مبحث «ظهور منجی» برای نمایش در مانیتورهای واگن های مترو تولید و منتشر می شود.
فاطمیان پور در ادامه خاطرنشان کرد: مانند سال های گذشته «پویش دعای فرج» در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) برگزار می گردد. همینطور در شب میلاد حضرت مهدی (عج) با همکاری سازمان زیباسازی و ستاد نیروهای مسلح، مراسم نورافشانی در ۱۰۸ نقطه تهران اجرا می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری به رونمایی از دو آلبوم و یک قطعه موسیقی با مبحث انتظار اشاره نمود و اظهار داشت: آلبوم «شرق آدینه» به خوانندگی محمد معتمدی، آلبوم «شادمانه ها» مجموعه ای از قطعات موسیقی از خواننده های مختلف با مبحث مهدویت و قطعه موسیقی به خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی مهران مهرنیا توسط مدیریت امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری تولید و در روزهای نیمه شعبان در فضای مجازی منتشر می شود.
فاطمیان پور در انتها اظهار داشت: همزمان با شب میلاد مهدی موعود برنامه ای با همکاری امور مساجد و بسیج مناطق انجام می شود. ساعت ۲۰: ۴۵ نور افشانی داریم. از ساعت ۲۰: ۵۵ تا ۲۱ همزمان با پخش دعای فرج از تلویزیون از بلندگوی همه فرهنگ سراها و مساجد دعای فرج پخش می شود و پس از آن ساعت ۲۱ ذکر یا مهدی با مردم گفته می شود. ساعت ۲۱: ۱۰ بالن هایی به صورت نمادین با عنوان «به سوی آسمان» از مجموعه فرهنگ سراها به اهتزاز در می آید. همینطور طرح نذر «۳۱۳ هزار شاخه گل صلوات نذر قدوم مبارکش» با رجوع شهروندان به این لینک در حال اجراست. علاقه مندان در این طرح ضمن نذر صلوات، می توانند خطاب به امام زمان (عج) دلنوشته بنویسند.