با اجرای قطعاتی از استادان موسیقی ایران؛ انجمن موسیقی آلبوم خوشه چین بوستان عشق را منتشر نمود

با اجرای قطعاتی از استادان موسیقی ایران؛ انجمن موسیقی آلبوم خوشه چین بوستان عشق را منتشر نمود

پیلانو: آلبوم خوشه چینِ بوستان عشق مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران و مازیار شاهی با همراهی تمبک و دایره گوهرناز مسائلی از طرف انجمن موسیقی ایران منتشر گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، آلبوم «خوشه چینِ بوستان عشق» مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران و مازیار شاهی با همراهی تمبک و دایره‌ی گوهرناز مسائلی از طرف انجمن موسیقی ایران منتشر گردید. در آلبوم «خوشه چینِ بوستانِ عشق» قطعاتی از میرزاحسینقلی، علینقی وزیری، مرتضی نی داوود، جلیل شهناز، غلام حسین بیگجه خانی، فرهنگ شریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده اجرا شده است.
در بروشور آلبوم به قلم مازیار شاهی آمده است: «در آلبوم «خوشه چین بوستان عشق» درک و دریافتم از تأثیرگذارترین تارنوازان زندگی ام را اجرا کرده ام؛ دریافتی برمبنای بضاعت اندک هنری ام طی سال ها زندگی با ساز این بزرگان؛ و با انتشار این آلبوم خواستم ابراز ارادتی به ایشان داشته باشم. آیا هدفم کپی کاری صرف بوده؟ بی شک خیر. هر آهنگی که در این آلبوم اجرا شده، با نگاه به شیوه کلی نوازندگی استادی بوده که آهنگ را اجرا کرده اند؛ نه کپی نعل به نعل حالات اجرایی همان آهنگِ خاص.»
مازیار شاهی متولد ۱۳۶۰ مشهد، آهنگساز و نوازنده‌ی تار و سه تار است. وی در ۲ گروه «عارف» به سرپرستی زنده یاد پرویز مشکاتیان و گروه «شیدا» به سرپرستی زنده یاد محمدرضا لطفی بعنوان نوازنده‌ی تار حضور داشته و جزو نوازندگانِ جوانی است که با هر دوی این اساتید ممتاز موسیقی ایرانی همکاری داشته است. آلبوم های «مشق عشق»، «در مکتب عشق» و «قافله سالار عشق» همچون آثار شخصی او، و نوازندگی در آلبوم های «وطنم ایران»، «یادواره ی عارف»، «سایه ی جان» و «هنر گام زمان» در گروه «شیدا» محمدرضا لطفی قسمتی از کارهای هنری او هستند.
با توجه به انتشار ویروس کرونا، آلبوم «خوشه چین بوستان عشق» هم اکنون فقط به صورت فروشِ دیجیتال ارائه شده است و نسخه فیزیکی آن بعد از بهبودِ شرایط عرضه خواهد شد.

منبع: