ابراز همدردی آیدین آغداشلو برای سانحه هواپیمای اوکراین

ابراز همدردی آیدین آغداشلو برای سانحه هواپیمای اوکراین

به گزارش پیلانو آیدین آغداشلو، هنرمند پیشکسوت برای ابراز تاسف بابت سانحه سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ و جان باختن شماری از دانشجویان و دانش آموختگانی که از مسافران این هواپیما بودند، مطلبی را منتشر نمود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، آیدین آغداشلو عصر روز شنبه (۲۱ دی ماه) یک نقاشی از مجموعه خاطرات انهدام را به همراه یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرم خود منتشر نمود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: ماجرای ساقط کردن هواپیمای اوکراینی را به همه ی داغداران و به تک تک مردم و ملت ایران تسلیت عرض می کنم و خودم را شریک ماتم آنان می دانم.
حق سوال و مشارکت و مطالبه، عین ذات و نفس همان کرامت انسانی است که همه از آن دم می زنند و احترامش را واجب می دانند، همانی که باید بی هیچ ملاحظه خودی و غیرخودی، همیشه و از پیشاپیش نصب العین و مورد پذیرش و شناسایی زعمای قوم و مسؤلان قرار گیرد.
آغداشلو در بخش دیگری از یادداشتش آورده است:
کاش به سالخوردگی نمی رسیدم تا شاهد و بازگوکننده ی مکرر خاطرات انهدام شوم و ببینم که چطور در چشم بر هم زدنی، آن همه جان عزیز زیبا و گران بهای حامل امید و آینده و معنا و خلاقیت، به یک باره از میان می رود و ما را حسرت زده و تلخ و شرمسار می گذارد…

منبع: