۲۳ و ۲۴ دی ماه؛ گروه کر شهر تهران در وحدت کنسرت می دهد

۲۳ و ۲۴ دی ماه؛ گروه کر شهر تهران در وحدت کنسرت می دهد

پیلانو: تازه ترین کنسرت گروه کُر شهر تهران روزهای بیست وسوم و بیست وچهارم دی ماه سال جاری با شکل و شمایلی متفاوت تر از اجراهایی پیشین در تالار وحدت تهران انجام می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، گروه کُر شهر تهران به سرپرستی و رهبری ارکستر مهدی قاسمی تازه ترین کنسرت خودرا ساعت ۲۱: ۳۰ روزهای بیست وسوم و بیست وچهارم دی ماه سال جاری در تالار وحدت تهران برگزار خواهدنمود.
در این کنسرت که با اجرای آثاری از بتهوون و محمد سعید شریفیان همراه خواهد بود، رافائل میناسکانیان بعنوان تک نواز پیانو، نیما زاهدی کنسرت مایسترو هادی قضات بعنوان تک خوان آلتو حضور دارد.
گروه کر شهر تهران در سال ۱۳۷۸ توسط مهدی قاسمی تشکیل شد. این گروه تا کنون با برگزاری ده ها کنسرت داخلی و خارجی، شرکت در جشنواره های گوناگون و مشارکت در ضبط آثار آهنگسازان معاصر ایرانی همچون احمد پژمان توانسته خودرا بعنوان یک گروه پویا و فعال مطرح کند.
این گروه در چندین اجرا نیز با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری و همین طور شهرداد روحانی همکاری داشته است. گروه کر شهر تهران در جشنواره موسیقی کرال خاورمیانه که در سال ۲۰۱۵ در دوبی برگزار شد، رتبه دوم را کسب کرده است. مهدی قاسمی مدرس دانشگاه هنر و هنرستان موسیقی دختران تهران، رهبری این کنسرت را برعهده دارد.
این گروه در کنار اجرای رپرتواری از قطعات دوران باروک تا معاصر، قطعاتی از موسیقی محلی ایران، آثار آهنگسازان معاصر ایرانی، موسیقی فیلم را به اجرا گذاشته است.

منبع: