گالری گردی در ایام پاییزی

گالری گردی در ایام پاییزی

به گزارش پیلانو نگارخانه ها و گالری های تهران با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند.
ایسنا در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که در ایام پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ آذر ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند.

*******
گالری ژاله نمایشگاه انفرادی عکس سودابه وطنپرست به کیوریتوری فریدون فربود و با عنوان «آمیگدال پیام هایش را سریع می فرستد» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ژاله افتتاح می شود و تا اول دی ماه هم ادامه دارد.
گالری ژاله همه روزه (به غیر از شنبه ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقه مندان است.
این گالری در خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک ۳ واقع شده است.

گالری ساربان نمایشگاه انفرادی نقاشی داور یوسفی با عنوان «ورای آن» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ساربان افتتاح می شود و تا دوم دی ماه برقرار است.
جاوید رمضانی در استیتمنت نمایشگاه «واری آن» نوشته: «اصالت را بازگشت مداوم به خود گفته اند. این بازگشت در آثار عرضه شده در این کارنما، صرفا با بازنمایی نقوش و فرم رخ نداده و ترجمان زیست هنرمندانه با سخت کوشی و ادراک بودن و شدن در جهانی کنونی است. روابط شاعرانه عناصر بصری همراه هارمونی فضاهای دو بعدی، یادآور نگاه هستی شناختی هنرمندان این اقلیم کهن است.»
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می ‏توانند هرروز به غیر سه‏ شنبه ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری ساربان واقع شده در خیابان هویزه‏ غربی، نبش خیابان شهید یوسفی، شماره‏ ۱۳۰ رجوع کنند.

گالری آریانا اولین نمایشگاه تصاویر «علی صوفی» در گالری آریانا برپا می شود.
«در همین حوالی» عنوان اولین نمایشگاه عکس انفرادی علی صوفی است که از ۲۲ آذرماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپا می شود.
در نمایشگاه «در همین حوالی» مجموعه ای از ۲۰ عکس پرتره از کودکانی که در کوره های آجر پزی کار و زندگی می کنند به معرض نمایش گذاشته شده است.
به قول این عکاس در این نمایشگاه ۲۰ عکس سیاه و سفید در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ به معرض نمایش گذاشته شده است و این عکاس می خواهد تمام عواید فروش این نمایشگاه را برای تامین هزینه های بهداشتی و آموزشی کودکانی که در کوره های آجرپزی جنوب شرق تهران زندگی می کنند، صرف کند.
نمایشگاه علی صوفی از ۲۲ آذر ماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپاست. گالری آریانا در الهیه، مریم شرقی پلاک ۹ واقع شده است.

گالری سایه نمایشگاه انفرادی نقاشی الهام قربانی با عنوان «در امتداد طبیعت» از ۲۲ تا ۲۷ آذر ماه در گالری سایه برقرار است.
گالری سایه در خیابان کریم خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.
همینطور ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه هم روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می گردد.
گالری سایه پنجشنبه ها تعطیل می باشد.

گالری فریا نمایشگاه آثار نقاشی و حجم با رویکرد بررسی تحول هنر معاصر از ۲۲ آذر ماه تا ۲۲ دی ماه در گالری فریا برپا می شود.
فرزاد صادقی مدیر گالری فریا اظهار داشت: بیشتر از ۳۰۰ هنرمند از اقصی نقاط ایران تصویر بیشتر از ۲۵۰۰ اثر هنری خویش را از راه ایمیل و سی دی به دفتر گالری ارسال کردند و بعد از بررسی و کارشناسی، ۶۵ اثر از ۳۷ نفر هنرمند انتخاب را برای نمایش انتخاب کردیم. با نمایش این آثار می خواهیم به شکلی تحول هنرتجسمی معاصر را به نمایش بگذاریم و فرصتی را جهت بررسی این آثار را برای کارشناسان و منتقدان هنری فراهم نماییم.
نمایشگاه نقاشی و حجم ۲۲ آذرماه در گالری فریا اسپناس افتتاح می شود و تا ۲۲ دی ماه ادامه خواهد داشت. گالری روزهای یکشنبه تعطیل می باشد.
گالری فریا اسپیناس در سعادت آباد، میدان بهرود، هتل اسپناس پلاس، ورودی دوم واقع شده است.
گالری شکوه نمایشگاه انفرادی خط نگاره احسان یگانه با عنوان «نقش خیال» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری شکوه افتتاح می شود و تا ۲۷ آذر هم ادامه دارد.
الری شکوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ واقع شده است.
این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید دارد.

گالری شلمان نمایشگاه انفرادی نقاشی عاطفه حیدری به کیوریتوری علی مزارعی و با عنوان «اسارت زمان» از روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری شلمان شروع به کار می کند و تا ۲۷ آذر برقرار است.
گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه هم ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
گالری پنجشنبه ها تعطیل می باشد.

گالری طراحان آزاد نمایشگاه انفرادی نقاشی عباس شهسوار و مریم آیین با عنوان «یوم السبت» از روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری طراحان آزاد، افتتاح می شود و تا سوم دی ماه هم ادامه دارد.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد.

گالری فرمانفرما نمایشگاه انفرادی نقاشی میترا ابراهیمی با هدف نگاهی بر ۱۵ سال نقاشی های این هنرمند روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری فرمانفرما افتتاح می شود. این نمایشگاه تا ششم دی ماه برقرار است.
گالری فرمانفرما در خیابان کریم خان زند، خیابان خرمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است.
این گالری هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان بازدید دارد.

گالری گلستان نمایشگاه نقاشی آثار آناهیتا ابوترابی روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری گلستان شروع به کار می کند و تا ۲۷ آذر ماه هم ادامه دارد.
ساعت بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری گلستان پنجشنبه ها تعطیل می باشد.
گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است.

گالری هفت ثمر نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بی کران» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری هفت ثمر افتتاح می شود و تا ۲۷ آذر ماه هم ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون غزاله محبوب، غزاله عبدال هزاده نسودی و سیما باقرزاده عرضه شده است.
گالری هفت ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه هم ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری هفت ثمر پنج شنبه ها تعطیل می باشد.

گالری نگر نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «محو شدگی» و به انتخاب آرزو جباری و حیدر زاهدی روز جمعه (۲۲ آذرماه) افتتاح می شود و تا ۲۷ آذر هم برقرار است.
گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ واقع شده است.
همینطور ساعات بازدید از نمایشگاه هر روز به غیر از پنجشنبه ها از ساعت ۱۳ تا ۲۰ فراهم است.

گالری ویستا نمایشگاه انفرادی نقاشی مینا انوشه «اجرت المثل» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری ویستا برگزار می گردد و تا ۲۹ آذر ماه ادامه دارد.
گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ واقع شده است.
علاقه مندان می توانند هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری آتبین نمایشگاه انفرادی نقاشی سمیه خدایی با عنوان «مسخ شدگی» از روز جمعه (۲۲ آذر ماه) تا سوم دی ماه در گالری آتبین برگزار است.
گالری آتبین در خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارک وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره ۴۲ واقع شده است.
گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید دارد.

گالری ایده نمایشگاه گروهی نقاشی آتلیه آریو فرضی با عنوان «نگاه شخصی» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ایده افتتاح می شود و تا ۲۶ آذر هم ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون آریو فرضی، هدی هاشمی، مینو دروی شزاده، مسعوده هاشمی، مریم طهماسبی، فرزانه جدلی، فاطمه محمدی پناه، سهیلا اله قلی، ساناز فیضی زاده، زری شیش هبر، راحیل سراج و پرستو پوربزرگ به معرض نمایش گذاشته می شود.
گالری ایده در خیابان کریم خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم، شماره ۲۶ واقع شده است.
ساعت بازدید از این نمایشگاه هم هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.