شهردار خارگ خبر داد اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران در خارگ

شهردار خارگ خبر داد اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران در خارگ

پیلانو: ایسنا/بوشهر شهردار خارگ از برگزاری اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران در بهمن ماه سال جاری در خارگ آگاهی داد.
عبدالحمید صفایی با اشاره به فرهنگ و هنر غنی بنادر و جزایر ایران اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ طی دوسال گذشته با نگاه ویژه به مقوله هنر که برخواسته از میراث گرانبها و غنی فرهنگ این جزیره می باشد، همواره برنامه های مختلفی را در جهت معرفی و تعالی فرهنگ و هنر خارگ در دستور کار قرار داده است.
مدیریت شهری خارگ افزود: خوشبختانه با عنایت به دغدغه مندی اعضای محترم شورای اسلامی شهر به این مقوله مهم، طی دو سال قبل دو دوره جشنواره تئاتر خیابانی در سطح منطقه ای و همین طور برنامه های متنوع فرهنگی دیگر تدارک دیده شده بود که با استقبال فوق العاده اهالی هنر ایران و شهروندان خارگ که زندگی شان تنیده با فرهنگ و هنر غنی این جزیره است همراه شد.
صفایی با دعوت از هنرمندان موسیقی بنادر و جزایر جهت شرکت در اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران اضافه کرد: با برنامه ریزی به عمل آمده توسط شهرداری و شورای شهر خارگ و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر جزیره، امسال برای نخستین بار در ایران جشنواره موسیقی بنادر و جزایر در بهمن ماه سال جاری در این جزیره نیلگون برپا خواهد شد که امید داریم با حضور هنرمندان برجسته بنادر و جزایر برگ زرین دیگری بر تارک فرهنگ و هنر ایران زمین آفریده شود.
وی درانتها اشاره کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر درصدد است تا با بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل فرهنگی بنادر و جزایر ایران، ضمن معرفی آنها و شناساندن بیشتر از پیش آنها، کشف استعدادهای درخشان هنر موسیقی را بطور ویژه دنبال نماید.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی شهرداری خارگ، اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران بهمن ماه سال جاری در جزیره خارگ برگزار می گردد و هنرمندان و گروه های موسیقی بنادر و جزایر می توانند با مطالعه شرایط فراخوان نسبت به ارسال آثار و شرکت در این جشنواره اقدام نمایند.

منبع: