رونمایی از کتاب زندگی پری ملکی در موزه موسیقی

رونمایی از کتاب زندگی پری ملکی در موزه موسیقی

به گزارش پیلانو کتاب «آوای یک زندگی؛ گفتگو با پری ملکی» روز جمعه ـ اول آذر ماه ـ با حضور برخی از هنرمندان و علاقه مندان در موزه موسیقی ایران رونمایی می شود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، کتاب «آوای یک زندگی؛ گفت و گو با پری ملکی» سرپرست گروه موسیقی «خنیا» و مدرس موسیقی روز جمعه ـ اول آذرماه ـ با حضور برخی از هنرمندان و علاقه مندان در موزه موسیقی ایران رونمایی می شود.
این کتاب مشتمل بر گفت وگویی با پری ملکی است که در آن هنرمند به شرح حال دوران کودکی و نوجوانی، نحوه فعالیت های موسیقایی، تعلیم موسیقی و روایتی از زندگی خود می پردازد.
پری ملکی همچون هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که پس از گذشت ۳۰ سال همچنان در این حوزه به فعالیت مشغول می باشد. این هنرمند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش زیادی در معرفی موسیقی بانوان کرده و در سال ۱۳۷۲ با تشکیل گروه موسیقی خنیا، این مجموعه را بعنوان یکی از گروه های فعال حوزه موسیقی معرفی و بعد از آن در شهرهای مختلف ایران و سایر کشورها به اجرای برنامه پرداخت.
توکا ملکی مولف کتاب «آوای یک زندگی» که توسط نشر «هفت رنگ» در دسترس مخاطبان قرار گرفته، در مقدمه این کتاب می نویسد: «در روایت تاریخ هنر موسیقی، حضور و تلاش خیلی از زنان چنان که باید دیده نشده است. به کلامی دیگر در موسیقی ایرانی اساسا کمبود روایت های دقیق و مستند درباره همه موسیقیدان ها از زن و مرد وجود دارد. تاریخ شفاهی آن بخش گمشده پژوهش درباره موسیقی ایرانی است که می توانست و می تواند در ترسیم و نگارش تاریخ موسیقی این سرزمین نقش مهم ایفا کند. پری ملکی به جهت مردمداری، سختکوشی و مداومت کاری اش این فرصت را داشته تا با خبرنگاران بسیاری در این عرصه به صحبت بنشیند. و از آنجائیکه من در کنار او زیسته ام و شاهد لحظه لحظه فعالیت های موسیقایی اش بوده و هم پری ملکی مادر و هم پری ملکی هنرمند را می شناسم ـ یا فکر می کنم می شناسم ـ با جزئیات و بی پرده پوشی از او پرسیدم و او جواب داد.»
مراسم رونمایی از کتاب «آوای یک زندگی» ساعت ۱۶ روز جمعه، اول آذر ماه در موزه موسیقی ایران به آدرس تجریش، خیابان شهید ابراهیم دربندی (مقصود بیک) پس از سه راه تختی، خیابان موزه برگزار می گردد.