در قالب جشنواره دانشجویی صبا؛ جزئیات کنسرت و جایزه احمد پژمان اعلام گردید

در قالب جشنواره دانشجویی صبا؛ جزئیات کنسرت و جایزه احمد پژمان اعلام گردید

به گزارش پیلانو برخی از هنرمندان کشورمان با همراهی هنرمندانی از کشور اتریش در قالب برگزاری جایزه آهنگسازی احمد پژمان کنسرتی را در تالار رودکی تهران برگزار می کنند.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، برخی از هنرمندان کشورمان با همراهی هنرمندانی از کشور اتریش در قالب برگزاری دومین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا و برگزاری جایزه آهنگسازی احمد پژمان کنسرتی را در تالار رودکی تهران برگزار می کنند.
در این کنسرت که ساعت ۲۰: ۳۰ روز یکشنبه ۳ آذر ماه در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی است، آنسامبلِ «تریوفونوس ویِنِنسیس» از کشور اتریش با نوازندگی پیانو تِرِزیا شوماخِر، نوازندگی فلوت رضا ناژفر و نوازندگی ویولن سل آرام تالالیان بعنوان نوازنده حضور دارند.
اجرای آثار هایدن، وبر، گوبر بخش اول کنسرت را می سازند این در شرایطی است که در بخش دوم هم کیارش حیدری، حسن رحیمی و سروش نظیری از هنرمندان برگزیده دومین دوره برگزاری جشنواره موسیقی دانشجویی صبا قطعات خویش را پیش روی مخاطبان قرار می دهند.
«جایزه آهنگ سازی احمد پژمان» بعنوان جایزه ای مستقل از جشنواره موسیقی دانشجویی صبا معرفی شده و با حضور اساتید و فعالان حوزه موسیقی برگزار می گردد. این پروژه (بدون تعهد به برگزاری هر دوسال-یک بار) با هدف ایجاد بستری برای خلق، اجرا، و ضبط آثار موسیقایی برگزار می گردد. در این دوره، هدفْ نوشتن اثری در یک موومان با طول زمانی ۵ الی ۷ دقیقه برای تریوی فلوت، ویولنسل و پیانو، با تأثیرپذیری از موسیقی ایرانی، است و تمامی آهنگ سازان ایرانی زیر ۴۰ سال می توانستند با خلق اثری به سبکِ موسیقی هنری غربی و درعین حال با الهام از عناصر موسیقی ایرانی، در این مسابقه شرکت نمایند. در روند داوری هم به صورت خاص تکنیک آهنگ سازی، انعکاس هویت ملی، انسجام، و فرم کلی اثر مورد ارزیابی قرار گرفت.
دومین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا به دبیری پوریا رمضانیان هم از روز دوم آذرماه در چهار رشته «آهنگسازی»، «آنسامبل موسیقی ایرانی»، «آنسامبل موسیقی کلاسیک» و «پژوهش موسیقی» به میزبانی دانشگاه هنر تهران برگزار می گردد.