پیام مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد؛ کوشش برای معرفی ظرفیت جهانی موسیقی نواحی در یک جشنواره

پیام مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد؛ کوشش برای معرفی ظرفیت جهانی موسیقی نواحی در یک جشنواره

پیلانو: مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیامی را منتشر نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از ستاد خبری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، محمد اله یاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.
در متن پیام اله یاری آمده است:
«بسمه تعالی/ موسیقی نواحی و اقوام ایرانی از میراث فرهنگی پرارزش کشور است که حفظ و پاسداشت این ذخیره عظیم فرهنگی و معرفی و نشر آن در داخل و خارج از کشور و تقدیر از جایگاه بزرگان و هنرمندان این حوزه از وظایف سیاست گذاران، مدیران و فعالان فرهنگی است.
دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با هدف اصلی ایجاد فرصت های برابر به منظور معرفی و گرد هم آمدن استعدادهای برتر موسیقی اقوام و نواحی ایران برگزار می گردد. جشنواره ای که ظرفیت هم زیستی فرهنگ های مختلف را فراهم می آورد و در کنار هم افزایی داخلی، زمینه مطلوبی برای اقدامات فراملی هنری و معرفی هنرمندان اصیل کشور در سطح جهانی را مهیا می کند.
موسیقی نواحی از ادوار گذشته، سینه به سینه در متن زندگی مردم ایران جریان یافته است و تنوع و تکثر این عرصه از هنر و پیوند نزدیک آن با زمینه موسیقایی خیلی از کشورهای منطقه در چارچوب ایران فرهنگی، فرصت بسیار مناسبی برای توسعه دیپلماسی فرهنگی کشور به حساب می آید که می تواند شبکه سازی اصولی در جامعه جهانی هنر با بهره مندی از رسانه موسیقی را فراهم آورد.
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حفظ و دوام و پشتیبانی از طنین موسیقی نواحی و تحقق اهداف مذکور اهتمام ویژه دارد.
فرصت را مغتنم می دانم و از تلاش های دبیر محترم جشنواره، مدیران ارشد استان کرمان، مدیر کل محترم و همکاران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مدیر و همکاران محترم انجمن موسیقی ایران، انجمن موسیقی کرمان و همکاران پرتلاشم در دفتر امور موسیقی، تمامی هنرمندان و نام آوران موسیقی نواحی ایران، مراتب تقدیر و تحسین خویش را اعلام می دارم.
محمد اله یاری فومنی»